Kevin O’Leary’nin Desteklediği Madencilik Şirketi, Kuzey Dakota’da Faaliyet Gösterecek

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Kevin O’Leary tarafından desteklenen madencilik şirketi Bitzero, operasyonları için Kuzey Dakota’yı seçti.

Bitcoin madenciliği teşebbüsü Bitzero, Kuzey Amerika operasyonları için merkez olarak Kuzey Dakota’yı seçti. Şirketin CEO’su Akbar Shamji, Bitzero’nun önümüzdeki iki ila üç yıl içinde eyalette 400 ila 500 milyon dolarlık bir maliyetle 200 megavatlık data merkezi inşa etmeyi planladığını söyledi.

İlginizi Çekebilir

“Kuzey Dakota, devletin 2030 yılına kadar karbon nötr olma gayesine ahenk sağlama, güç sanayisi, vergi ve düzenleyici ortam ve yeni eserlerin ticarileştirilmesi için en üst seviye mühendislik ve yazılım yeteneğine kolay erişim sebebiyle Bitzero için hayli mantıklı bir seçenek oldu”

Bitzero kendisini yenilenebilir güçten faydalanan bir madencilik teşebbüsü olarak tanımlıyor.

Shark Tank yıldızı Kevin O’Leary Bitzero teşebbüsünü destekleyen isimler ortasında yer alıyor. O’Leary Dubai merkezli Phoenix Group ile birlikte Bitzero’da stratejik bir yatırımcı olarak öne çıkıyor.

Bitzero bugüne kadar yaklaşık 100 milyon dolarlık yatırım sermayesi topladı ve önümüzdeki 60 gün içinde Kanada borsasında halka açılmayı ve akabinde Nasdaq’ta listelenmeyi planlıyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu