El Salvador, Bitcoin Tahvilleri İçin Doğru Zaman Olmadığına İnanıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, Bitcoin tahvilleri başlatmak için hakikat vakit olmadığını lisana getirdi.

Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, katıldığı bir televizyon programında Rusya ile Ukrayna ortasındaki savaşın akabinde piyasa şartlarına atıfta bulunarak Bitcoin tahvili başlatmak için hala gerçek vakit olmadığını düşündüklerini söyledi.

Daha evvel 1 milyar dolarlık tahvilin 15 Mart ile 20 Mart ortasında piyasaya sürülmesi gerekiyordu. Lakin 22 Mart’ta Zelaya, savaş şartlarını münasebet göstererek tahvilleri başlatmak için yanlışsız vakti beklediklerini açıkladı.

Ekonomistler, ülkenin Ocak ayında vadesi dolacak olan 800 milyon dolarlık bir tahvil de dahil olmak üzere yaklaşan mali yükümlülükleri de karşılamak için fon toplamaya yönelik kaygılarını de lisana getirdi. Orta Amerika Mali Araştırmalar Enstitüsü (ICEFI) ekonomisti Ricardo Castaneda, ülkenin bu parayı alma garantisinin olmadığı söyledi. sonuç olarak 2024 yılına kadar gelir ve masraflar ortasındaki fark da göz önünde bulundurulduğunda ülkenin yaklaşık 3 milyar dolar bulması gerektiği varsayım ediliyor.

Zelaya, El Salvador ile IMF ortasında görüşmelerin de sürdüğünü ve önümüzdeki hafta bahisle ilgili bir güncelleme olacağını lisana getirdi.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu