Beyaz Saray, Bitcoin’in Çevresel Etkisinin Azaltılmasının Büyük Önem Taşıdığını Söylüyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Beyaz Saray, Bitcoin’in çevresel tesirinin azaltılmasının hayati olduğunu söylüyor.

Bloomberg Law’un haberine nazaran Biden idaresi, kripto madenciliği üzerine siyaset teklifleri üzerinde çalışıyor.

Geçtiğimiz Kasım ayında Beyaz Saray’a güçten sorumlu müdür yardımcısı ve güç siyasetinden sorumlu OSTP baş danışmanı olarak katılan CMU profesörü Dr. Costa Samaras, Bitcoin’in finansal sistemin manalı bir kesimi haline gelmesi halinde toplam emisyonları en aza indirmenin hayati değer taşıdığını vurguladı.

İdarenin mevzuya yaklaşımı şimdilik rastgele bir detay içermiyor ve rastgele fiili bir siyasetin yürürlüğe girip girmeyeceği de muhakkak değil.

Ocak ayında, Senatörler Elizabeth Warren, Maggie Hassan, Jeff Merkley, Edward J. Markey, Sheldon Whitehouse ve Temsilciler Meclisi’nin birkaç Demokrat üyesi, çeşitli madencilik şirketlerine Bitcoin’in yüksek güç kullanımı konusundaki kaygılarını lisana getirdi.

Warren, Bitcoin’in katbon ayak izinin çevresel maksatları baltalayabileceğini tekraren vurguladı. Varlık şu anda Arjantin üzere ülkelerden daha fazla elektrik tüketiyor.

Cardano CEO’su Charles Hoskinson, ADA’nın etraf dostu bir alternatif olduğunu lisana getirdi.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu