Tether Kurucu Ortağı: UST’nin Çöküşü Sürpriz Değil

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Tether kurucu ortağı Reeve Collins’e nazaran UST’nin çöküşü algoritmik stablecoinlerin sonu olabilir.

Tether kurucu ortağı Collins, İsviçre Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda UST hakkında konuştu. Collins, UST fiyaskosunun algoritmik stabilcoinlerin “muhtemelen sonu” olduğunu ve bu biçim bir çöküşün şaşırtan olmadığını söyledi:

İlginizi Çekebilir

“Paranın çöküşü talihsizlik… lakin bir sürpriz değil. Bu algoritmik bir stablecoin. Yani bir küme akıllı insan bir parayı bir dolara nasıl sabitleyeceğini bulmaya çalışıyor. (…) Ve birçok insan son birkaç ayda parasını çekti zira bunun sürdürülebilir olmadığını anladı. Yani bu çöküşün kademeli bir tesiri oldu. Ve muhtemelen birçok algoritmik stabilcoinin de sonu olacak.”

Daha evvel birçok piyasa yorumcusu UST’nin mümkün çöküşüne dair görüşlerini paylaşmıştı. Emsal biçimde, piyasadaki en büyük ikinci stablecoin olan USD Coin’in (USDC) ihraçcısı Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire de UST’nin bir stablecoin için yüksek riskli bir çerçeveye sahip olduğunu söylemişti.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ise Collins’in bu görüşüne katılmıyor. Ona nazaran stablecoinler tasarım gereği kusurlu değil.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu