RNDR Coin Nedir? Render (RNDR) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Bu yazımızda RNDR coin nedir, kripto para ünitesi Render (RNDR) nedir, RNDR coin nasıl satın alınır üzere sorulara karşılık vermeye çalıştık. İşte RNDR coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

Görsel teknoloji ilerledikçe, tüketiciler ve işletmeler benzeri formda daha yüksek çözünürlüklü içerik ve bilgisayar tarafından oluşturulan grafikler için baskı yapıyor. Yaratıcılar, dizayncılar ve görüntü editörleri çeşitli projeler için daima olarak görüntüler, animasyonlar ve grafikler oluşturuyor. Yüksek çözünürlüklü bir imaj yahut animasyon olduğu sürece, oluşturma süreci kullanılır.

İlginizi Çekebilir

Gerçekçi CG animasyonlarına sahip (Marvel sinema serisi gibi) büyük gişe rekorları kıran sinemalar ve sürükleyici grafik temsillerine sahip görüntü oyunları birçok örnekten yalnızca ikisidir.

Yaratıcı ve tüketici iktisadının bu artan baskısı, daha fazla sürece gücü için global talebin ana nedenlerinden biridir. Bu nedenle Render (RNDR) fikri, daha fazla sürece ve GPU oluşturma gücüne aç olan çeşitli sanayiler için bir tahlil olarak doğdu.

Ağın tasarımı, artan global bilgi süreç talebini karşılamayı amaçlamaktadır. Ölçeklenebilir GPU bilgi süreç gücüne erişime müsaade vererek, herkes yaratıcı vizyonlarını yüksek ek yük ve donanım olmadan oluşturabilir. Bu, kolay görüntülerden sürükleyici AR/VR ortamlarına kadar her şeyi ve çok daha fazlasını içerebilir.

RNDR Coin Kaç TL?

Yeni kripto para piyasası datalarına nazaran 1 RNDR Coin 12.15 TL TL’den süreç görüyor. RNDR Coin fiyatı son 24 saat içerisinde -11.10% değişim gösterdi. RNDR Coin’in son 24 saatteki süreç hacmi ise 14,561,685 $ dolar, toplam piyasa pahası ise 187,632,937 $ dolar düzeyinde.

RNDR Coin Kaç Dolar?

Aktüel kripto para piyasası datalarına nazaran 1 RNDR Coin 0.739954 $ dolardan süreç görüyor.

Render Token (RNDR) Nedir?

Render Network, dağıtılmış GPU sürece gücü sağlayan Ethereum blok zincirine dayalı bir protokoldür. Herkes RNDR token’ları ile süreç gücünü satın alabilir. Bu alanda yirmi yılı aşkın tecrübeye sahip, grafik odaklı bir şirket olan OTOY, protokolü yönetiyor.

Yeni teknolojiler, sürece gücü olarak da bilinen sürece ihtiyaçlarını zorlamaya devam edecek. DeFi’nin artan popülaritesini ve daima genişleyen meta data deposunu takiben, Render’ın protokolü, muazzam süreç gücü sunarak artan GPU tüketimine ayak uydurmayı amaçlamaktadır.

Bitcoin üzere tanınan kripto para ünitelerine güç sağlayan iş delili konsensüsünden (PoW) fazla GPU bilgi süreç gücünü kullanmanın daha mantıklı bir yolu.

İnançlı token değişimi, para basma ve hakların korunmasını sağlamak için Render ayrıyeten akıllı mukavelelere de güvenir.

Tüm platforma güç sağlayan yazılım OctaneRender® ve güç ünitesi OctaneBench®’tir. OctaneRender artık hem NVIDIA hem de AMD GPU’ları destekliyor. Ek olarak, hem Windows hem de macOS kullanıcıları, bilgi süreç güçlerini ağ ile paylaşmak için yazılımı kullanabilir.

OctaneBench® ise grafik kartlarının gücünü belirler ve platformdaki hizmetlerin fiyatlandırma katmanlarını sınıflandırmak için metrikleri kullanır. Node’lar belli bir fiyatlandırma katmanına yerleştirmek için nodeitibarını, güvenliğini, suratını ve maliyetini dikkate alır.

Bunun da ötesinde, sistem ağı, içerik oluşturucuların tüm pahalı renderlarını tek bir yerde tutmalarına yardımcı olan pratik, merkezi olmayan bir depolama tahlili olan Sia ile iştiraki aracılığıyla bir depolama tahlili de sunuyor.

GPU Sürece Gücü Ne İçin Kullanılır?

Artan sürece muhtaçlıkları, Render Network’ün artan popülaritesini artırıyor. Ağ, aşağıdakileri oluşturmak için kullanılabilir:

  • Görüntüler
  • Yüksek çözünürlüklü manzaralar
  • NFT’ler
  • Metaverse alanları
  • 3D animasyonlar

Bunlar sırf birtakım örneklerdir, zira sürece gücü çok çeşitli dijital kreasyonlar için uygulamalara sahiptir. Dijital varlıkları süratli bir biçimde oluşturabilmek, büyüyen VR ve AR sanayileri için bilhassa kıymetlidir. Ek olarak, metaverse bölümünün süratle ana akım haline geldiği göz önüne alındığında, platformları için dijital varlıklar yaratma konusunda büyük fırsatlar var.

Sürece gücü, gerçek vakitli, ekrandaki dijital projeksiyonlarda kıymetli bir rol oynar. Gereğince olmasaydı, sonuçlar dalgalı, pikselli ve düşük çözünürlüklü olurdu. Dijital konserleri ve başka misal aktiflikleri canlı olarak yayınlamak imkansız olurdu, zira genel olarak izlemesi güzel olmazdı ve hiç de sürükleyici değildi.

Süreç gücüyle ilgili mevcut zorluk, ek yüktür. Şirketler, her vakit muhtaçlık duymadıkları için, birçok kurum içi tahlile büyük yatırım yapabilir, fakat GPU gücüne değil, her vakit buna muhtaçlık duymazlar. Bu atıl GPU’lar, finansal kaynak ve güç israfına yol açar.

Render ile kullanıcılar, ağda aslında mevcut olan süreç gücünü kiralarlar. Ek yatırımlar yapmaya gerek yoktur, bunun yerine muhtaçlık duyulduğunda mevcut süreç gücünü ödünç almak için küçük bir fiyat ödemeniz kafidir.

“Kiracılar” aslında Node Operatörleri olarak isimlendirilir. Bunlar esasen süreç güçlerini ağa kiralayan milyonlarca ağ üyesidir. Birisi süreç gücüne muhtaçlık duyduğunda, bunu ağ nodel’lardan alır ve hizmet için ödeme yapmak için RNDR tokenlerini kullanır.

RNDR Coin Nedir? Render (RNDR) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Kazan-Kazan Sürece Gücü

Hem içerik oluşturucu hem de hizmet sağlayıcı değişimde inançtadır. Oluşturucu (veya GPU tedarikçisi) işi bitirdiğinde, işin istendiği üzere tamamlandığını kanıtlamak için bir filigran vardır. Fonları emanetten hür bırakmak için dijital yaratıcının sürece işinin sonunu onaylaması gerekir.

Bunun da ötesinde, ağ dijital hakların oluşturulmasını sağlar. Her oluşturucu, oluşturulan her eserin telif hakkını koruyan yaratıcı haklarını alır. Son gaye, insanların ticaret yapabileceği 2B ve 3B varlıklarla eksiksiz bir pazar yeri yaratmaktır.

Sinema imalcisi ve direktör JJ Abrams, Mozilla Firefox kurucu ortağı ve JavaScript yaratıcısı Brendan Eich ve yetenek holding şirketi Endeavour’un CEO’su Ari Emanuel üzere hane halkı isimleri projenin danışmanları. Dijital iktisattaki bu tecrübeli gaziler, tüm projeye çok güveniyorlar ve şimdiye kadar projeyi hakikat istikamete yönlendiriyorlar.

Apple aygıtlarının artık ağa Octane X™ yazılımı aracılığıyla katılabileceğini görmek hoş, zira aşağıda daha detaylı olarak tartışacağız.

RNDR Coin Nedir?

RNDR, Render Network’e has bir ERC20 tokenidir. Sahiplerin bir ağdaki hizmetler için ödeme yapmasına müsaade veren yardımcı program tokenleri olarak bilinen kategoriye aittir. Tüm ağ, sayısız DeFi’ye konut sahipliği yapan dev platform olan Ethereum üzerinde çalışıyor.

Merkezsiz Finans (DeFi), merkezi olmayan blok zinciri kavramını alır ve bunu finans dünyasına uygular.

2016 yılında, toplam RNDR Token arzının %25’i için bir ICO vardı. Ünite başına maliyet 0,25 ABD dolarıydı ve bu da onu erken benimseyenler için çok kıymetliydi.

Bugün, yaklaşık 150 milyonu sirkülasyonda olan toplam 536 milyon RNDR arzı var. Yaklaşık %65’i emanette olup, içerik oluşturucular ve oluşturucular ortasında inançlı ödemeler sağlar. Ayrıyeten Render Reserve’de (RR) %10 daha fazla kullanıcı edinimi için hazırdır.

RNDR Token Ne İçin Kullanılır?

RNDR Token, Render Network’ün para ünitesidir. İçerik oluşturucuları servis sağlayıcılarla birleştirir ve bunun karşıtı de geçerlidir. Bir imaj oluşturması gereken rastgele bir içerik oluşturucu, ağdaki node’dan (renderer) oluşturma hizmetini satın almak için RNDR tokenlerine gereksinim duyacaktır.

Protokol, oluşturmanın yanı sıra, NFT’leri basmak ve işlenmiş eserleri belirtmek için de kullanılabilir. Bu, sanatkarların, biri NFT’lerini takas ettiğinde gelecekteki telif fiyatlarından yararlanabileceği manasına gelir. Dijital yaratıcılar katiyetle haklarını korumak ve sanatlarından ortacılar kesintiye uğramadan para kazanmak isteyeceğinden, bu 2D ve 3D sanat dünyalarında ihtilal yaratabilir.

RNDR Token, Render’da hizmet satın almanın tek yolu değildir. Kripto para ünitelerine aşina olmayanlar, protokolün tokenleri tarafından desteklenen RNDR Kredilerini basitçe satın alabilirler. Birisi RNDR Kredisi harcadığında, hizmet sağlayıcılar ödemeleri RNDR olarak alır.

Değerli RNDR Projeleri

RNDR birkaç farklı halde genişlemeye devam ediyor. 2021’in en değerli atılımları ortasında şunlar yer alıyor:

Oktan X

Evvelden, sadece Windows kullanıcıları, kullanıcıların Render Ağı’na erişmesini sağlayan bir yazılım aracı olan Octane X ağına erişebiliyordu.

Artık Apple kullanıcılarına temel olarak, macOS Big Sur yahut sonraki bir sürümünü çalıştıran herkese Octane X’i kullanma ve buna bağlı olarak, en kuvvetli projeler için Render Network’ün kusursuz GPU oluşturma özelliklerini kullanma müsaadesi verildi. Milyonlarca içerik oluşturucunun dijital sanat oluşturmak için Apple aygıtlarını kullandığı göz önüne alındığında, bilgisayar dünyasının en büyük ekosistemlerinden biridir ve bu nedenle, sürece yetenekleri için yüksek talep içeren devasa bir pazardır.

Mac kullanıcılarının dahil edilmesini teşvik etmek için Octane X® Enterprise ve Octane X Prime’a fiyatsız erişim verildi. Birincisi, Unity motoru, Daz 3D, Adobe After Effects ve daha fazlası üzere ağır hizmet araçları dahil olmak üzere Render’ın tüm özelliklerine erişim sağlarken, ikincisi küçük ölçekli sürece projeleri için daha uygundur.

Octane X ayrıyeten Apple kullanıcılarının grafik kartlarının güç çıkışını paylaşmalarına ve ağın süreç gücüne katkıda bulunmalarına imkan tanır.

Bir öbür heyecan verici gelişme, platform başlangıçta sırf NVIDIA grafik kartlarını desteklediğinden AMD takviyesinin dahil edilmesidir. Bu, Render’ın artık neredeyse tüm yeni bilgisayarları desteklediği manasına gelir.

NFT’lerin patlaması

2021 sonbaharında, Render Network’te oluşturulan NFT’lerin, esasen Render’ı çeyrek milyondan fazla işi gerçekleştirmek için kullanan çeşitli yaratıcılara 500 milyon doların üzerinde satış getirdiği bildirildi.

Platformun popülaritesini artırmak için Render, Yine Roddenberry, Alex Ross ve Beeple üzere büyük kült takipçisi olan etkileyici sanatkarlarla bir ortaya geldi. Tekrar Roddenberry’nin Star Trek’i milyonlarca kişinin keyif aldığı global bir fenomenken, Alex Ross binlerce Marvel çizgi romanına hayat verdi. Beeple’ın sanatı son derece tanınan ve şu anda NFT kültürünün ön saflarında yer alıyor.

RNDR ve bu sanatkarlar birlikte, içerik oluşturucuların bir sanatkarın ömür uzunluğu muvaffakiyetini yakalayıp bir blok zincirinde sunabilecekleri bir yol sergilemek için Arşiv projesini oluşturdu.

Şimdi gelmemiş olan bir öbür proje ise birinci holografik NFT. Tüm yapıtlarını RNDR’ye aktaran Beeple, NFT’lerin geleceğini ileriye taşımak için bu projeye katılıyor.

Öbür birçok sanatçı, platformun daha fazlasını platformun resmi blog gönderisinde bulabileceğiniz metaverse öğeleri oluşturma potansiyelinden yararlanıyor. Render, yüksek çözünürlüklü imajlarla denemeler yapmak için platformlarını kullanıyor.

OctaneRender Gelecek Güncellemeleri

Render Ağı, çeşitli iyileştirmeler vaat eden gelecekteki güncellemelerle büyümeye devam edecek. Dikkate bedel bir güncelleme, Autodesk yaratıcılarının platformu kullanmasına müsaade verecek olan Arnold oluşturucudur.

Bu, çeşitli sanayilerdeki sayısız şirketin, yazılımı inşaat, imalat, havacılık, tıbbi aygıtlar, petrol ve gaz, tüketici eserleri ve daha pek çok alanda karmaşık projeler oluşturmak için kullanmasına kapı açar.

RNDR Coin Yorum ve Geleceği

Rastgele bir platformun potansiyeli, pratikliğine bağlıdır. Bu bağlamda, Render birçok potansiyel kullanım örneği ile gelecek vaat eden bir projedir. Temel eseri, şirketlerin ve ferdi yaratıcıların, oluşturma suratından ödün vermeden milyonlarca dolar tasarruf etmesine yardımcı olacak.

İçerik oluşturucular ve hizmet sağlayıcılar her iki dünyanın da en düzgününü elde eder. Sanatkarlar ve başka yaratıcılar sınırsız ağ gücüne erişirken, sağlayıcılar donanımlarını ağa kiralayarak pasif gelir elde edebilirler.

Önde gelen isimlerin projeye iştiraki ve mevcut büyüme suratı göz önüne alındığında, RNDR’nin düzgün bir yatırım olduğunu varsaymak inançlıdır. Platform, görünürde rakip olmadan birçok sanatçı için en düzgün seçim olarak merkezi olmayan bulut sürece sanayisine hükmetmeye devam edecek.

Render, blockchain teknolojisinin farklı süreçleri merkezden uzaklaştırmaya nasıl yardımcı olabileceğinin harika bir örneğidir. Dağıtılmış bir GPU sürece ağı olarak Render, boşta kalan GPU’ları âlâ bir kullanıma sunarken güç verimliliğini yüksek tutmaya yardımcı olur. Kolay ölçeklenebilirlik, hak idaresi ve muazzam süreç gücü ile RNDR takımı, bulut sürece hizmetlerini esasen demokratikleştirdi ve muhtemelen burada kalacak bir platform yarattı.

Protokol büyümeye devam ettikçe ve masaya daha fazla güncelleme getirdikçe heyecan verici vakitler bizi bekliyor. Render’a yatırım yapmak şu anda akla yatkın bir seçim olabilir.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu