Andy Warhol Çalışması 961 NFT Parçası Halinde Satılacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Andy Warhol’un 1967’de yarattığı yepyeni bir yapıttan 961 modül satışa çıkacak. Lakin bu sefer 961 kişi sanat yapıtının bir NFT kesimini elde edebilecek. Kesimlerin her birinin pahası yaklaşık 55 dolar. Tüm NFT’ler satılırsa, sanat yapıtı toplamda yaklaşık 53.000 dolar kıymetinde olacak. NFT’lerin alıcıları, asıl modülün küçük bir kısmına sahip olacaklar.

Ayrıyeten Andy Warhol modülünün her NFT’sine, özgün fizikî modülün sahiplerinden imzalı bir hakların özgür bırakılması eşlik edecek. Kesim, farklı renklerde poliüretan küpler üzerine tekrarlanan bir desende basılmış 10 portreden oluşuyor.

İlginizi Çekebilir

Satışı elinde tutan, LS/Galería tarafından desteklenen Meksikalı CUBIC şirketi. Yapıtın ismi Sanatkarların Portreleri 1.7. Dünyada yalnızca 200 kopyası var. CUBIC, sanatkarın imzalı 172 numaralı yapıtını satacak.

CUBIC’in kurucusu Luis Enriquez, bunun bir fizikî sanat yapıtına dayalı birinci büyük NFT satışı olduğunu söyledi.

“Yaptığımız şey çok kolay: Bir sanat yapıtı alıyorsun, bizim bir ızgara yaptığımızı ve her modülün bir NFT olduğunu hayal ediyorsun.”

CUBIC, resmi Twitter profilinde, NFT’nin yapıtın fizikî sahipleri tarafından imzalanan bir hak dönemiyle birlikte geldiğini, bu nedenle alıcıların Andy Warhol’un çalışmasının o kısmının sahibi olarak kabul edileceğini söyledi:

“Fiziksel Andy Warhol’un bir kısmının sahibi olursunuz ve bunu göstereceğiniz araç bir NFT olur. Bu gerçek bir yatırım ve dijital bir varlık.” Bir NFT satın alan herkes, sadece dijital varlığa değil, gerçek modülün küçük bir kısmına da sahip olabilecek.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu