OpenSea’nin Eski Ürün Başkanı Dolandırıcılık Suçlamasıyla Karşı Karşıya

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

NFT platformu OpenSea’nin eski eser lideri, dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamaları sebebiyle tutuklandı.

OpenSea eski eser lideri Nathaniel Chastain, New York’ta tutuklandı. Chastain daha evvel NFT satın almak için bâtın Ethereum cüzdanlarını kullandığı gerekçesiyle suçlanmıştı. Hazırlanan iddianameye nazaran Chastain’in OpenSea ana sayfasında hangi NFT’lerin yer alacağını seçmekten sorumlu olmakla suçlandı. Adalet Bakanlığı’nın iddianamesine nazaran Chastain, NFT’leri ana sayfaya koyduktan sonra birinci satın alma fiyatının iki katı ile beş katı fazlasına sattı. Bu süreçler Haziran 2021’den Eylül 2021’e kadar devam etti.

İlginizi Çekebilir

Bu tip faaliyetler klasik finans piyasalarında yasaklanmış olsa da, bu kanunların NFT alanına nasıl uygulanabileceği meçhul.

Kolluk kuvvetleri, bu kanunların tıpkı biçimde uygulanacağını vurguluyor.

Avukat Damian Williams, bahisle ilgili olarak şunları söyledi:

“NFT’ler yeni olsa da bir cürüm planı özelliği taşımıyor.

Sav edildiği üzere Nathaniel Chastain, para kazanmak için bilinmeyen ticari bilgilerini kullanarak OpenSea’ye ihanet etti”

FBI Sorumlu Yönetici Yardımcısı Michael J. Driscoll, FBI’ı “Piyasayı manipüle etmeyi seçen aktörlere karşı agresif tavırlarının devam edeceğini söyledi”

OpenSea, geçen yılın Eylül ayındaki suçlamaların akabinde Chastain’in aksiyonlarını kabul eden bir blog yazısı yayımladı.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu