Dogecoin Kurucusu, DOGE Kodunun Çoğu Kısmını Kimin Yazdığını Açıkladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Jackson Palmer ve Billy Markus, 2013 yılında Dogecoin’i kurdu.

Shibetoshi Nakamoto olarak da bilinen Dogecoin yaratıcısı Billy Markus, Dogecoin kodunun birçoklarını kimin yazdığı hakkında latife yaptı: Bitcoin geliştiricileri.

İlginizi Çekebilir

Markus ayrıyeten açıklamasında şunları söyledi:

“Onlar (Bitcoin geliştiricileri) direkt Dogecoin yapmadılar, lakin Dogecoin çoğunlukla Bitcoin kodudur.”

Jackson Palmer ve Billy Markus, 2013 yılında Dogecoin’i kurdu. Dogecoin, Shiba Inu’yu (Japon bir köpek türü) tasvir eden tanınan bir göğüs üzerine latife olarak oluşturulmuş bir Proof of Work kripto para ünitesidir.

Markus’un bu kelamları Tesla CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin’in kurucu ortağı Jackson Palmer’a yönelik eleştirisini yoğunlaştırmasıyla geldi.

Musk, “Palmer her vakit tek bir Dogecoin kodu satırı dahi yazmadığını söylemeyi unutuyor” diye yazdı. Palmer, katkılarına bir Github sayfasıyla atıfta bulunan artık silinmiş bir tweet ile cevap verdi. Kurucu ortaklardan biri olan Billy Markus, yükselen hisleri sakinleştirmeye çalışırken, aslında bir latife olması gereken projeye ne kendisinin ne de Palmer’ın fazla katkıda bulunmadığını tweetledi.

Markus esprili bir biçimde, şunu söyledi:

“Bizden sonrakiler, kod tabanında Jackson’dan yahut benim yaptığımdan daha fazlasını yaptı. Sanırım 20 satırlık kod yazdım ve gerisini kopyaladım.”

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu