Birleşik Krallık, Stablecoin’lerin Denetlenmesi İçin Merkez Bankasına Daha Fazla Güç Vermek İstiyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Birleşik Krallık hükümeti, UST’nin çöküşünün akabinde stablecoin’lerin denetlenmesi için Merkez Bankasına daha fazla yetki vermek istiyor.

Bloomberg’in haberine nazaran Birleşik Krallık hükümeti, finansal istikrara ziyan gelmemesi için ek güvenlik tedbirleri alacak. Bu bağlamda hükümet, merkez bankasına daha fazla güç vermek istiyor.

İlginizi Çekebilir

Birleşik Krallık hükümeti diğer bir stablecoin’in potansiyel başarısızlık riskinin üstesinden gelmek için, mevcut mevzuatın değiştirilmesini gerektiğini belirten bir teklif verdi.

Bu teklif, ülkenin merkez bankasına stablecoin ihraççılarını denetleme yetkisi verilmesini de içeriyor.

UST’nin çöküşünün akabinde dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler, bu bahis hakkında bir tedbir arayışına başladı.

İngiliz Parlamentosu tarafından incelenecek olan teklif, mümkün bir stablecoin çöküşünün akabinde finansal istikrara yönelik bir darbeyi yumuşatmaya yardımcı olacak.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu