Singapur Düzenleyicisi, DeFi Kullanım Alanlarını Araştıracak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Singapur düzenleyicisi, blokzincirinin kullanım alanlarını araştırmayı planladığını duyurdu.

Singapur’un finansal düzenleyicisi Singapur Para Otoritesi (MAS), merkeziyetsiz finansın (DeFi) kullanım alanlarını araştırmayı planladığını açıkladı. Project Guardian ismi verilen ve halka açık zincirler üzerinde olması planlanan proje JPMorgan, Marketnote ve DBS üzere kıymetli isimleri içeriyor ve “varlık tokenizasyonunun ekonomik potansiyelini ve katma kıymetli kullanım alanlarını” incelemeyi planlıyor. Düzenleyici mevzu hakkında yaptığı açıklamada tokenizasyon kavramını şu biçimde tanımladı:

İlginizi Çekebilir

“Bir blokzinciri üzerinde akıllı bir mukavele aracılığıyla varlıkları yahut kıymetli öğeleri dijital olarak temsil etme süreci. Bu, yüksek pahalı finansal ve gerçek iktisat varlıklarının parçalanmasına ve internet üzerinden eşler ortası bir temelde takas edilmesine imkan tanır.”

Proje, varlık tokenizasyonu ve DeFi’deki uygulamaların fizibilitesini test edecek ve ayrıyeten bir likidite havuzu da oluşturacak.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu