Paribu Ventures Yeni Nesil Merkeziyetsiz Borsa Platformu Mangata’ya Yatırım Yaptı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Tüm ekosistemlerin token’larının tek bir platform üzerinde alışverişinin yapılmasına imkan tanıyan Slovakya merkezli borsa platformu Mangata, Paribu Ventures’tan yatırım aldı. 60 milyon dolar değerleme ile 4,2 milyon dolar yatırım toplayan Mangata’nın yatırım tipine Paribu Ventures’ın yanı sıra; Altonomy, Polychain, IOSG Ventures, TRGC, Signum Capital, Infinity Ventures Crypto, Figment, ZMT Capital ve AngelDAO katıldı.

Mangata aldığı yatırımı, merkeziyetsiz borsaların yaşadıkları en büyük teknik sorun olarak görülen MEV (Miner Extractable Value) ataklarına tahlil bulan bir protokol geliştirip yayınlamak için kullanacak. Yalnızca 2020 ve 2021 yıllarında merkeziyetsiz borsa kullanıcılarını 902 milyon dolar ziyana uğratan MEV atakları; madenci yahut doğrulayıcının üretilen bloklar içindeki süreçleri, kendi çıkarı doğrultusunda sıraya almaması yahut sıranın sonuna alması manasına geliyor. Madenci yahut doğrulayıcı bu atakla süreç sırasında kullanıcının önüne geçip fiyatı manipüle ederek kullanıcının birebir süreç için daha yüksek fiyat ödemesine yol açıyor.

İlginizi Çekebilir

Kısa bir mühlet evvel Polkadot’un Kusama ağında canlıya alınan Mangata, geliştirdiği protokol ile sadece Polkadot değil Ethereum blokzincirinde de birebir sıkıntıya tahlil bulmayı planlıyor. Mangata, bu yılın son çeyreğinde token arzı ile merkeziyetsiz borsa platformunu Polkadot ana ağa taşımayı ve süratle büyümeyi hedefliyor.

Yatırım çeşidiyle ilgili konuşan Mangata Kurucu Ortağı ve CEO’su Peter Kris şunları lisana getirdi:

Mangata’nın sahip olduğu eşsiz ‘Proof-of-Liquidity’ özelliğiyle birlikte blokzincirde güvenliğe başka bir boyut kazandırdık. Kullanıcılarımıza ‘gaz ücreti’ ödemelerine gerek olmayan bir altyapı sunarken birebir vakitte süratli ve inançlı olmayı da başardık. Bu yatırım cinsiyle bir arada Polkadot ekosistemi ve öbür blok zincirlerinde, herkes için daha güzel bir merkeziyetsiz finans tecrübesi sunma vizyonumuzla çalışmaya devam edeceğiz.

Şu an için 16 kişilik bir takımla çalışmalarına devam eden Slovakya merkezli Mangata, uzaktan çalışma opsiyonuyla birlikte grubunu büyütmeye devam ediyor. Mangata’nın  Twitter sayfasından  yahut Telegram kümesinden gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Yatırımlara ilişkin ayrıntılara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

https://mangata.finance

https://blog.mangata.finance/news/2022-04-28-mangata-finance-raises-4-2-million-usd/

https://www.paribu.com/blog/haberler/paribu-ventures-yeni-nesil-merkeziyetsiz-borsa-platformu-mangataya-yatirim-yapti/

Paribu Ventures Hakkında:

2022 yılı başında duyurulan Paribu Ventures, Paribu’nun VC fonu olarak konumlanıyor. 30 milyon dolar fon büyüklüğüne sahip olan Paribu Ventures, odağına blockchain teknolojisini alıyor ve kripto paralardan NFT’lere, metaverse’ten blockchain tabanlı oyunlara kadar web3 alanındaki teşebbüslerle ilgileniyor.

Mangata hakkında:

Yeni kuşak merkeziyetsiz borsa platformu olan Mangata, tüm ekosistemlerin token’larının tek bir platform üzerinde alışverişinin yapılmasına imkan tanıyor. Mangata’nın öne çıkan özelliklerinden kimileri ‘gaz ücreti’ ödenmeden transfer yapabilme, başka merkeziyetsiz borsa kullanıcılarının para kaybetmelerine sebep olan MEV saldırısını engelleme ve ‘proof-of-liquidity’ ile en yüksek güvenliği sağlama halinde sıralanıyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu