Rusya’nın Uluslararası Ödemeler için Kripto Varlık Kabulünü Düşündüğü Bildirildi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Sıkıntı durumdaki Rusya ulusunun, milletlerarası ödemeler için kripto varlıkların kullanımını düşündüğü bildiriliyor.

Interfax tarafından yayınlanan bir habere nazaran, ülkenin Maliye Bakanlığı, dijital varlıkları hudut ötesi yerleşimler için kullanma mümkünlüğünü düşünüyor zira Rusya şu anda Batılı ülkeler tarafından devam eden yaptırımlar nedeniyle klâsik ödeme sistemlerine hudutlu erişime sahip.

İlginizi Çekebilir

Rusya Maliye Bakanlığı’nın finans departmanı müdürü Ivan Cheboskov şunları söylemişti:

“Uluslararası yerleşimler için takas süreçleri olarak bu çeşit dijital para ünitelerinin kullanılması konusu etkin olarak tartışılıyor. Dijital para ünitesinin mülkiyet olarak kabul edilmesi halinde, prensip olarak, bu çeşit dijital para ünitesi ile takas süreçleri çerçevesinde, dış ekonomik faaliyet üzerinde süreç yapmak mümkün olacaktır. Bu mevzu tartışılıyor ve bana o denli geliyor ki, klasik, klâsik ödeme altyapısında ödemeler için sonlu imkanlara sahip olduğumuz göz önüne alındığında, dikkati hak ediyor.”

Ayrıyeten Başbakan Mihail Mişustin, Rusya’nın Moğolistan üzere dost ülkelerle yerleşimleri ulusal para ünitelerine çevirme fikrini tartıştığını söyledi.

Buryatia bölgesi lideri Alexei Tsydenov şunu lisana getirmişti:

“Bugün gündeme getirilen mevzu, dolar yahut euro kullanılmadan ulusal para ünitelerinde karşılıklı mutabakatlardır. Bu en acil sorunun tahlili ülkelerimiz ortasındaki ekonomik aktiviteyi keskin bir formda artıracak.”

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu