Çin, Yerel Ekonomiyi Desteklemek İçin 4.5 Milyon Dolarlık Airdrop Yapacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Çin, mahallî ekonomiyi desteklemek gayesiyle Shenzhen sakinlerine 4.5 milyon dolarlık e-CNY airdrop’u yapacak.

Çinli yetkililer, pandemiden etkilenen ekonomiyi canlandırma emeliyle, Shenzhen sakinlerine 30 milyon yuan (4,5 milyon $) e-CNY gönderecek. Çin, CBDC’nin benimsenmesi için faalityetlerini sürdürüyor.

İlginizi Çekebilir

Kripto paralara karşı düşmanca tavrıyla tanınan Çin, husus CBDC olduğunda büsbütün farklı bir görüşe sahip durumda. Teknoloji odaklı Shenzhen kenti sakinleri 4,5 milyon dolarlık dijital yuan alacak.

Hükümetin resmi açıklamasına nazaran bu para “piyango” halinde dağıtılacak ve bunun için kimi büyük bankalarla birlikte hareket edilecek. İştirakçiler, 88, 100 yahut 128 dijital yuan kazanma bahtına sahip olacak. Kazananların bir kısmı dün belirli olurken, bir kısmı da 9 Haziran’da belirlenecek.

Yintech Investment Holdings’in baş ekonomisti Xia Chun ise ekonomiyi kalkındırmak için bu atılımın yetersiz olduğunu düşünüyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu