Kazakistan, 2022’nin İlk Çeyreğinde Madencilik Ücretlerinden 1,5 Milyon Dolar Kazandı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Kazakistan hükümeti, 2022 yılının birinci çeyreğinde Bitcoin madencilerinden 1,5 milyon dolar gelir elde etti.

Kazakistan’ın elde ettiği bu para, ülke genelinde birçok madencilik şirketinin kapatılması sebebiyle beklentinin hayli altında kaldı.

Kazakistan Maliye Bakanlığı Devlet Gelir Komitesi tarafından yayınlanan rapora nazaran, ülkenin 12 bölgesinden Bitcoin madencilik fiyatları elde edildi. Bu fiyatlar AISolutions, Agro Energy ve BCD Company tarafından sağlandı.

Ülkede 1 Ocak 2022’de yürürlüğe giren maddeyle birlikte madenciler, güç tüketiminin bir modülü olarak devlete para ödemek durumunda. Madenciler her çeyreğin son ayının 20. gününde, her kilovat için tam olarak 1 tenge (0,0024 $) ödemelidir. Kurulun da vurguladığı üzere bu fiyat şu anda mecliste tartışılıyor.

Raporda, birçok madencilik işletmesinin elektrik ilişkisinin kesilmesinden dolayı beklenen fiyatın elde edilemediği kaydedildi.

Madencilik, toplam global gücün epeyce küçük bir kısmını tüketiyor olsa da, sanayinin büyük bir kısmı Kazakistan’da yer alıyor. Ülke, global hash oranının %13,22’sini meydana getiriyor. Bu oran ülkeyi dünyada üçüncü sıraya koyuyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu