Tether’in Rezervlerinin Bir Kısmını Bahamalar’da Tuttuğu İddia Edildi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Stablecoin ihraççısı Tether’in rezervlerinin bir kısmını Bahamalar merkezli bir bankada tuttuğu tez edildi.

The Financial Times’ın haberine nazaran stablecoin ihraççısı Tether, rezervlerinin bir kısmını depolamak için Bahamalar’da bir bankaya güveniyor.

Bankacılık kurumu Capital Union, geçtiğimiz yıl kripto araştırmalarına giriş yaptı. Banka, riskli süreçleri tespit etmek ve uyumluluk sağlamak için Chainalysis ile iş birliği yaptı.

Tether, Bahamalar merkezli bu bankada rezervlerini barındırıp barındırmadığı ile ilgili bir açıklama yapmış değil.

Geçmişte pek çok iflas suçlamasıyla karşı karşıya kalan USDT ihraççısı Tether, banka mevduatlarını nerede tuttuğu konusunda sessizliğini koruyor.

Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komitesi geçtiğimiz yıl, stablecoin rezervleri hakkında palavra söylediği gerekçesiyle Tether’e 41 milyon dolarlık para cezası verdi. Şirket, stablecoin’inin nasıl desteklendiğine dair net bir açıklama yapmamıştı.

Tether, bu ayın başlarında ABD devlet tahvillerindeki hissesini %13’e çıkarırken, riskli ticari bonolara yatırım yapma oranını ise %17 düzeyine indirdiğini duyurdu.

Şirketin rezervleri, üç aylık rapora nazaran kriptonun haricinde altın da içeriyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu