Güney Koreli Savcılar, UST Çöküşünü Araştırmak İçin Tüm Terra Çalışanlarını Çağırdı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Güney Koreli savcılar, UST hakkında soruşturma başlattı ve çöküşü araştırmak üzere Terraform Labs’in tüm çalışanlarını çağırdı.

Mahallî televizyon kanalı JTBC’nin bir haberine nazaran Güney Koreli savcılar, TerraUSD’nin (UST) çöküşünü araştırmak için Terraform Labs’in tüm çalışanlarını çağırdı. Daha evvel bir çalışanın verdiği söze nazaran UST’nin tasarımı hakkında Terraform Labs içinden de birtakım tasaların yükseldiği söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Habere nazaran savcılar, CEO Do Kwon ve öbür Terraform Labs yöneticilerinin UST’nin tasarım kusurlarını ihmal edip etmedikleri de dahil olmak üzere bir dizi mevzuyu araştırıyor. Ayrıyeten yerli kripto varlık alım satım platformlarının da UST ve LUNA’yı listelemeden evvel gerekli incelemelerden geçirip geçirmediklerini de inceliyor. Daha evvel aktardığımız üzere Güney Koreli düzenleyicilerden Finansal Hizmetler Komitesi (FSC) ve Mali Denetleme Hizmeti (FSS), olayın akabinde yatırımcıları korumak için yerli kripto varlık alım satım platformlarında “acil durum denetimleri” başlatmıştı. 

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu