Doge Coin Yorum 2021

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

2021 yılı için Dogecoin hakkında ki görüşlerimizi, bu yazı aracılığı ile sizlere aktarmak istiyoruz. Doge coin yorum 2021 yazımızın tamamı ya da herhangi bir kısmı yatırım tavsiyesi değildir. Yazımız yatırım amaçlı değil, yorum amaçlı yazılmış bir yazıdır.

Doge’un değerine değer kattığı 2021 yılında, bizler de bu coin hakkında bazı hususlara değinmek amacıyla bu yazıyı kaleme aldık. Doge coin yorum ve daha fazlası için, yazımızı dikkatli biçimde okumanız, ekstra bilgi edinmenize olanak tanıyacaktır.

İlginizi Çekebilir

Dogecoin Nedir?

Kripto paralarda daha önce görülmemiş bir sıcaklığı Dogecoin sayesinde bulabilirsiniz. DOGE 2013 Aralık döneminde ortaya çıkan bir coindir. Dogecoin’in temel amaçlarından bir tanesi, ödeme sisteminde ki sıradanlıktan kurtulmak ve ödeme sistemine eğlence katmaktır. Bu sayede topluluklara daha kolay ulaşmayı başarmıştır.

Doge coin yorum yapılmadan önce, DOGE hakkında bazı bilgiler bilinmelidir. Örnek olarak Elon Musk’ın coin hakkında yaptığı açıklamalar, konuyu oldukça güzel özetleyecektir.

Elon Musk Doge Açıklaması

Elon Musk yaptığı açıklamalar ile kripto para piyasalarına yön verebilen bir isimdir. Elon Musk DOGE açıklaması ardından, DOGE fiyatları yükselişe geçti. Elon Musk’ın 20 Mayıs 2021 tarihli “How much is that Doge in the window?” paylaşımlı tweetinin ardından, Dogecoin fiyatları ciddi oranda artmıştır.

Tweet içerisinde ki Dogecoin’in değeri ise 1 dolara tekabül etmektedir. Yani Elon Musk DOGE açıklaması sonrasında, Dogecoin’in 1 dolar seviyesine yükselebileceği mesajını kullanıcılarıyla paylaşmıştır.

Doge Coin Yorum (2021 Sonrası)

2021 sonrasında ki Dogecoin’in gidişatını, Elon Musk gibi önemli isimlerin belirleyeceğini düşünmekteyiz. Doge coin yorum ileri tarihler için yapılacağı zaman, herkesin aklında soru işaretleri oluşmaktadır. Bunun temel nedeni ise Elon Musk’ın izlediği, dengesiz Tweet paylaşımlarıdır.

Eğer Dogecoin, Elon Musk’ın atacağı tweetlerden daha değerli olduğunu ispatlayabilirse piyasaların kalıcı altcoinlerinden bir tanesi olacaktır. Fakat, Elon Musk ve benzeri isimlerin attığı tweetler sebebiyle ani değer kaybı ve ani değer artışı yaşadığı müddetçe, manipülasyondan öteye geçemeyecektir.

Doge Madencilik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dogecoin’de mining işlemleri belirli bir Scrypt algoritması tarafından yürütülmektedir. BTC’nin ise kendine has algoritması olan SHA-256 türü algoritması mevcuttur. Doge madencilik yapacak kişilerin algoritması, BTC madenciliği yapacak kişilere nazaran oldukça kolaydır. Kolay bir algoritma olmasından mütevellit, harcadığı enerji de BTC mining işlemine nazaran daha düşüktür.

Doge madencilik işlemlerini gerçekleştirmek adına, madencilik yapmanıza olanak tanıyan programları araştırdıktan sonra, bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Kullandığınız donanım ile uyumlu biçimde çalışacak madencilik programını bulduktan sonra, Dogecoin kazım işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Aynı zamanda, Litecoin ve Dogecoin için aynı alanda kazım yapma olanağınız bulunuyor. 2014 yılından itibaren, iki projenin mining işlemlerini, aynı platform üzerinden sağlayabiliyorsunuz. Litecoin ve Dogecoin bu konuda yaptığı anlaşma sonrasında, kullanıcı sayısını artırmayı hedeflemiştir.

Yani, Litecoin mining yapan kimseler, doğal olarak artık Dogecoin mining yapan kimsler haline gelmiştir. Doge madencilik yapan kimseler ise Litecoin madencilik yapan kimseler haline gelmiştir. Bu durumlar göz önünde bulundurulduğu zaman, iki şirkette bu durumda kullanıcı sayısını artırmayı başarmıştır.

Dogecoin ve benzeri pek çok coin hakkında yorumları takip etmek isterseniz, web sitemizi muhakkak ziyaret etmelisiniz.

 

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu