Yerli Kripto Para Hizmetleri 2021

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Hisselerinin tamamı veya çoğunluğu Türklere ait olan kripto paraları sizleri için listeledik. Yerli kripto para hizmetleri sunan coinler arasında, bilindik kripto para borsaları da yer almakta. Pek tabii bu kripto para borsaları da, yerli olan firmalar arasında yer alıyor.

Yerli kripto para servisleri, Türkiye’nin ekonomik geleceğine güç katacak gelişmelerdir. Bu coinlerin değerli ve coinlerde kullanılan teknoloji yükseldiği müddetçe, bu durum ülke ekonomisine yararlı faydalar sunacaktır. Ülkemizde hali hazırda hizmet veren kripto para borsalarını buraya tıklayarak bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Türk Kripto Para Hizmetleri

Türklerin hizmet vermekte olduğu kripto para birimlerini sizlere sunacağız. Türk kripto para hizmetleri aşağıda ki gibidir;

  • Exen Coin
  • BTY Token
  • Bitranium
  • BiLira / TRYB

Bu hizmetlerin hepsini sizlere teker teker aktarmak istiyoruz.

1)     Exen Coin Yerli Kripto Para

Bitexen kripto para borsasından çıkan Exen Coin, toplamda 15 milyon adet üretilmiş bir kripto paradır. Tamamen yerli olan Exen Coin satın alım usulü ile değil, dağıtma usulü ile kullanıcılara hizmet vermektedir.

15 milyonun 3’te 1’i olan 5 milyonluk kısmın dağıtımı, 22.09.2020 tarihinde tamamlanmıştır. Türk kripto para servisleri arasında yer alan bu coinin gelecek dağıtımlarını öğrenmek adına buraya  tıklayabilirsiniz.

Coinin gelecek dağıtımları için belirli çekilişler ve yarışmalar düzenleneceği görülmektedir. Satış yerine bu tarz girişimlerde bulunmak marka bilinirliğini artıracağı için, Bitexen’in doğru bir karar verdiği de söylenilebilir.

2)     BTY Token Türk Kripto Para

BTY Token’in açılımı Bitay Token olarak yapılabilir. Yalnızca Bitay kullanıcılarına özel olarak üretilen bu token, ödüllendirme sistemi ile dağıtılmaktadır. 1 BTY tam olarak 1 Türk Lirasına tekabül etmektedir.

BTY’leri dağıtmak için izlenilen sistem; arkadaşlarını, tanıdıklarını sisteme davet eden kullanıcılara ödül olması maksadıyla ortaya çıkan sistemdir. Yerli coin olan BTY’yi, GSM operatörlerinden internet alarak kullanabilirsiniz. Veya Bitcoin alımı yapmak için de BTY’yi kullanabilirsiniz.

Detaylı bilgilendirme için buraya tıklayarak Bitay’ın, BTY’ye özel olarak hazırlamış olduğu sayfaya göz atabilirsiniz.

3)     Bitranium

Bitranium’da Türklerin sunmuş olduğu coin hizmetleri arasında gösterilebilir. Bitranium hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklamanız yeterli olacaktır. Tıkladığınız adreste Bitranium hakkında kurumsal olarak yazılmış içeriği bulabilirsiniz.

Fatih Nağaş şirkette Kurucu ortak, CTO ve Fikir Sahibi görevlerini üstlenmiştir. Bir diğer kurucu ortak ise Barbaros Özcan’dır.

4)     BiLira

Temel amaç olarak Türk Lirası endeksli bir kripto para şirketi kurmayı hedefleyen BiLira, herkesin erişebileceği bir sistem kurmayı hedeflemiştir. Yerli kripto para servisleri arasında bulunan bu hizmet, gelecek vadeden bir hizmet gibi durmaktadır.

Hizmetten yararlanmak adına, sitenin adresini inceleyebilirsiniz. Proje detayları, projede yer alan kişiler ve projenin diğer sunduklarını öğrenmek için ise buraya tıklamanızhttps://www.bilira.co/tr/sirket yeterli olacaktır.

Sizlere Türk kripto para hizmeti sunan yerler hakkında bilgi sunmaya çalıştık. Belirtmeyi unuttuğumuz veya güncelliğini takip edemediğimiz ekstra bir şirket varsa bizlere belirtebilirsiniz.

Web sitemizin ana sayfasında yer alan diğer içeriklere bakarak coinlerin gelecek fiyat tahminleri ve kripto paralar hakkında detaylı teknik terimleri öğrenebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu