Whale Alert Ne Demek?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Whale, kripto para sektöründe oldukça sık kullanılan bir terimdir. Whale alert ne demek? Genellikle aynı ada sahip Twitter hesabıyla anılsa bile, whale alerti, balina alarmı olarak çevirmek mümkündür. Kripto para sektöründe, whale diye hitap edilen kişiler, aniden piyasaların altını üstüne getirebilecek kadar sermaye sahibi olan kişilerdir.

Küçük yatırımcılar, kendilerini bu dengesizlikten korumak adına,  bunları önceden tahmin etmek ve ona göre konum almak istemektedirler. Whale alert nedir, nasıl öğrenilir ve benzeri sorularınız için, okumaya devam etmeniz yeterli.

İlginizi Çekebilir

Twitter Hesabı ile Whale Alert Ne Demek?

Twitter’da kullanıcı “@whale_alert” olan ve 1 milyondan fazla takipçisi olan bir hesap, balinalar ile ilgili bilgileri anlık olarak sunmaktadır. Whale alertin çalışma prensiplerine bakacak olursak;

 • Kripto para piyasalarında yapılan milyonlarca işlemi izler.
 • Bu milyonlarca işlemi analiz eder.
 • Analiz etmiş olduğu veriyi, büyük bir veri tabanında saklar.
 • Whale alert crypto piyasasında dikkat çekeceği büyük işlemleri, sosyal medyadan paylaşır.

Whale alertin Twitter hesabına sahip olan şirket, ücretsiz olarak Twitter ve Telegram gibi adreslerden paylaşım yapmaktadır. Aynı zamanda şirketin özel ve Premium hizmetleri de bulunmaktadır. Bu hizmetlerin arasında kurumsal ve bireysel müşterilere bilgi sağlamak olduğu düşünülmektedir.

Yol gösterici ve bilgi sağlayıcı veriler sayesinde, bireylerin ve kurumların daha net pozisyon alması sağlanabilir.

Whale alert ne demek, küçük kullanıcılara faydası neler tarzında sorular aklınızda bulunuyorsa;

 • Küçük kullanıcılar, büyük işlemleri daha erken fark edip, piyasanın gideceği yönü hesaplayabilirler.
 • Piyasanın gideceği yönü bilmek doğru zamanda, doğru hamleyi yapabilmek ile eşdeğerdir.
 • Küçük yatırımcılar, büyük yatırımcıların anlık tepkileri nedeniyle sermaye kaybından veya yüksek zararlardan kendilerini whale alert sayesinde bir nebze de olsa koruyabilirler.

Terimler ile Whale Alert Crypto

Konuyu daha iyi anlayabilmeniz adına, bazı terimleri bilmenizde fayda var. Bu terimler, özellikle Twitter paylaşımlarında da sık sık kullanıldığı için, öğrenmeniz halinde sizlere fayda sağlayacaktır.

Whale alert crypto hakkında bilinmesi gereken terimler;

 • Hot Wallet: İnternet ile doğrudan erişim kurabilen cüzdan türleridir. Kripto para borsalarında yer alan cüzdanlar, hot wallet örneği olarak gösterilebilir.
 • Cold Wallet: İnternet bağlantısı yoktur. Cold walletları harici disk, depolama aygıtları, USB’ler gibi düşünmek mümkündür.
 • Whale (Balina): Kripto paralarda büyük yatırımları olan, büyük sermaye sahibi oyuncular. Bu oyuncuların hareketleri ile piyasa bir anda yükselebilir. Aynı şekilde bu oyuncuların yatırımlarını çekmesi sonucunda, piyasanın yönü bir anda aşağıya doğru da gidebilir.
 • Coin Burn: Coin yakma, coini kalıcı olarak silme, coini dolaşımdan çıkarma gibi terimlerin genel olarak karşılığıdır. Bunun yapılış amacı, arz ve talep dengesini sağlayarak coinin değerini arttırmak olabilir. Bir diğer amaç ise yeni bir teknoloji ile üretilecek coinler varsa eski teknolojili olanların dolaşımdan silinmesidir.

Bu terimler sayesinde whale alert nedir? Sorusunu daha net anlayabilirsiniz. Sizlere verdiğimiz Twitter hesabını takip ederek piyasalarda olan ani ve büyük değişikliklerden haberdar olabilirsiniz.

Eğer, kripto paralara yatırım yaptıysanız, özellikle Twitter başta olmak üzere, sosyal medya hesaplarından coin durumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sizlere yatırımınızı korumanız ve karlı bir hale getirmeniz konusunda yardımcı olacaktır.

Daha fazla yazımız için web sitemizin ana sayfasını ziyaret etmeyi unutmayın.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu