Son1 Haftada Kazanç Sağlayan Altcoinler (Altcoin Sezonu Geliyor Mu ?)

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, yükselmeye çalışırken diğer altcoinler de yavaştan yükselişlerine devam ediyor.

Ethereum’un liderliğini takip eden bazı Altcoin’ler son zamanlarda iyi bir performans sergiledi. Ethereum geçen hafta yüzde 12,52 oranında değer kazanırken, Bitcoin yüzde 0,35 oranında düşüş göstermişti.

İlginizi Çekebilir

Sadece bir hafta içinde dört Altcoin, AXS, KCS, ALPHA ve PERP %100’den veya daha fazla arttış gösterdi.

Axie Infinity (AXS)

AXS, oyuncuların toplanabilir dijital yaratıkları toplamasına, üretmesine, savaşları yükseltmesine ve takas etmesine olanak tanıyan blok zinciri tabanlı bir oyundur.

CoinMarketCap’e göre, AXS geçen hafta yedi günün en düşük seviyesi olan 5.20$’dan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 13.59$’a yükseldi, yaklaşık %161’lik bir kazanç sağladı.

KuCoin (KCS)

KuCoin’in yerel para birimi olan KCS, sadece bir haftada yedi günün en düşük seviyesi olan 6.86 dolardan 14.47 dolara yükseldi ve yatırımcılarına yaklaşık yüzde 110’luk bir kazanç sağladı.

Alfa Finance (ALFA)

Alpha Finance, zincirler arası bir merkezi olmayan finans platformudur. ALPHA tokeni, Yedi günün en düşük seviyesi olan 0,41 dolardan 0,88 dolara, altcoin neredeyse %114 değer kazandı.

Perpetual Protocol (PERP)

Her varlık için kalıcı sözleşmeler (son kullanma tarihi olmayan bir türev) sunan merkezi olmayan bir platformdur. PERP tokeni son yedi gün içinde %112 artarak 5,59$’dan en yüksek 11,86$’a yükseldi.

Altcoin Sezonu Geliyor Mu?

Sadece bu 4 Altcoin değil, diğer birçok token de yükseliş momentumuna işaret ediyor. Defi protokolleri son zamanlarda büyük kazançlar basan bazı önemli madeni paralarla bir yükseliş trendi gösteriyor.

Önceki yedi gün içinde yaklaşık %58,93 yükseldikten sonra, SNX fiyatı %26’dan fazla arttı. AAVE (yüzde 15,21), SUSHI (yüzde 13,4), COMP (yüzde 12,57) ve RUNE (yüzde 11,03) gibi diğer tokenler de benzer bir model izledi.

Popüler analist ve yatırımcı Micheal Van De Poppe yakın zamanda attığı bir tweette altcoinlerin yeniden canlanmasından bahsetti. Bitcoin’in 30 bin doların altına düşmesi nedeniyle çöplüklere düştükten sonra bahsediyor. Altcoin’lerin önümüzdeki günlerde Bitcoin’den daha iyi performans göstermesi beklediğini söyledi.

Popüler analist Micheal Van De Poppe, Altcoin sezonunun ancak hiç kimse altcoinlerle ilgilenmediğinde başlar diyerek tweet attı.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu