Çiftlik Bank Tosunu Mehmet Aydın Türkiye’ye Geri Geliyor!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

2018 yılında Çiftlik Bank platformu ile binlerce kişiyi mağdur eden Mehmet Aydın, Sözcü gazetesine avukatları aracılığı ile bir video gönderdi. Videoda Aydın, Türk yargısına teslim olacağını söyledi.

Binlerce insana yatırım vaadi ile sunduğu (sözde) oyun platformu Çiftlik Bank sahibi ve büyük bir dolandırıcılık suçuna imza atan Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, kimsenin beklemediği bir anda sürpriz bir açıklama yaptı. Sözcü gazetesine avukatları aracılığı ile ulaşan Aydın, video paylaştı ve videoda “Kendi hür irademle en kısa sürede Türk yargısına teslim olacağım” ifadelerine yer verdi.

Dolandırıcılık suçlamasıyla kırmızı bülten ile aranan Mehmet Aydın, çektiği videoda “suçsuzluğunu” ve “mağduriyetini” kanıtlamak için yargıya teslim olacağını söyledi. Mehmet Aydın şu ifadeleri kullandı.

Çiftlik Bank Tosunu Mehmet Aydın’ın Açıklaması

“Ben Mehmet Aydın. Bilindiği gibi Çiftlik Bank’ın kurucusu ve mucidiyim. Bu projeye başlarken hedefim oyun platformumuzu kullanan kişilerin hem oyun oynamaları, hem de şirketimizin reklam bütçesi için ayırdığı paradan faydalanmaları, ek bir gelir elde etmelerini sağlamaktı. Hiçbir zaman kimseyi zarara uğratmak veya dolandırmak şeklinde düşüncem ve girişimim olmadı. Kurmuş olduğumuz oyun platformu sizler tarafından sevildi ve benimsendi. Biz de sizden aldığımız güç ile Türkiye’nin 81 ilinde bayilikler, et, süt, bal ve yumurta tesisleri yatırımları yaptık. Ancak gelinen son süreçte şirketin çok fazla büyümesi, etrafındaki kötü niyetli insanların haksız kazançlar elde etmesi ve etmeye çalışmalarını, şirketin büyüklüğü nedeniyle geç fark ettiğimden sizler gibi ben de mağdur oldum.

Mağduriyetleri gidermek adına yurt dışında bulunduğum süre boyunca elimden geleni yaptım ancak hakkımda açılan soruşturma, kovuşturma ve yakalama kararları nedeniyle bir netice elde edemedim. Suçsuzluğumu ve mağduriyetimi kanıtlamak için kendi hür irademle Türk yargısına teslim olacağım. Bu noktada Türk yargısına vereceği kararda ve gerçeği bulacağımıza hiç şüphem yoktur.”

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu