Nicholas Merten’e Göre “Bitcoin” Yakın Zamanda Büyük Patlama Yapabilir

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Popüler kripto analisti Nicholas Merten, Bitcoin‘in dibe vurduğunu ve büyük bir çıkışa hazırlandığını gösteren önemli bir göstergeyi takip ettiğini söyledi.

Yeni bir strateji oturumunda Merten, sosyal medya, Google trendleri ve anketler gibi çeşitli veri kaynaklarını kullanarak kripto yatırımcılarının genel duyarlılığını ölçen korku ve açgözlülük endeksine bir göz atıyor.

Merten, korku ve açgözlülük endeksi maksimum iyimserlik ve coşku gösterdiğinde, genellikle satış için uygun bir zaman olduğuna dikkat çekiyor. Aksine, endeks şimdi olduğu gibi maksimum acı ve endişe gösterdiğinde, bu genellikle bir ana satın alma fırsatıdır.

“İnsanlar genellikle korktuğunda açgözlü olur. Ve genel piyasa açgözlü olduğunda korkuya kapılırız. Temel olarak, bu durumda piyasa öfkeli olduğunda ve herkes yüksek risk aldığında, kriptoya maruz kaldığında ve sabitleyici olarak fiyatı gerçekten umursamadığında, satmak istediğimiz coşku budur. ”

Analist, korku ve açgözlülük endeksinin genellikle maksimum acıyı göstermek için fazla zaman harcamadığını ve hafiflediği zaman fiyatın da genellikle onunla birlikte tırmandığını söylüyor.

“Basit olan nokta şu. Bu durumda bunun bir ayı piyasası mı yoksa tam bir döngü ortası düzeltmesi mi olduğunu düşünüyorsanız, gerçekten ilginç olan şey, korku ve açgözlülük endeksinin burada çok uzun süre okunmaması. Burada Mayıs, Ağustos’ta yaptığımız gibi yukarı çıkıyorsak veya sonbahara geliyorsak, bu üç nokta da Bitcoin ve kripto pazarlarının yükselişe geçtiği bir zamanda ortaya çıktı.”

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu