Glassnode Raporlarına Göre Bu 7 Altcoin Yükselişe Devam Ediyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Kripto piyasaları uzun süreli türbülans yaşarken bile, merkezi olmayan finans (DeFi) alanı büyümeye devam ediyor.

Yeni bir Glassnode içgörü raporunda, zincir içi pazar istihbarat firması, sektörde yükselen bir trende rağmen DeFi geliştiricilerinin hala inşa ettiğini ve hızla inşa ettiklerini söylüyor.

İlginizi Çekebilir

“Zincir üzerindeki düşüşe rağmen, 3-12 aylık geliştirme döngüleri meyve vermeye başladıkça DeFi’ye her zamankinden daha fazla yenilik geliyor. Her hafta daha fazla proje başlatılıyor, büyük güncellemeler yapılıyor ve ekosistemi değiştiren önemli olaylar yaklaşıyor.”

Rapor, sektördeki hızlı inovasyonun bir işareti olarak yedi kripto protokolündeki yeni gelişmeleri ortaya koyuyor. Glassnode, merkezi olmayan verim çiftçiliği sigortası projesi Cozy Finance, volatilite endeksi platformu Volmex Finance ve sürdürülebilir getiri projesi Ribbon Finance tarafından sektörün geliştiğinin kanıtı olarak başarılı ürün lansmanlarına işaret ediyor.

Araştırmacılar ayrıca gelecekteki getiri platformu Pendle, borç verme protokolü Rari Capital ve rezerv para birimi protokolü OlympusDAO’dan ürün lansmanlarına dikkat çekiyor.

Ayrıca Glassnode, DeFi ekosisteminin kendi kendine yeterli ve aracısız olma yeteneğinin bir başka işareti olarak Alchemix’teki ekibin yakın zamanda meydana gelen bir istismardan kurtulma çabalarına işaret ediyor.

Alandaki geliştiriciler yenilik yapmaya devam etse de, DeFi kripto piyasası çöküşü sırasında önemli ölçüde daha az etkinlik gördü.

“DeFi genelindeki yeni ve mevcut faaliyetlerdeki büyüme, birçok katılımcının çoğu yönetişim tokeninde ATH’den -%60+ düşüşler arasında riskten kaçınma zihniyetine geçmesiyle bir darbe aldı. Zincir içi aktivite artık aydan aya toplam % olarak artmasa da, yıldan yıla büyüme muazzam olmaya devam ediyor.”

Glassnode, çöküşe rağmen, DeFi’de kilitlenen toplam likiditenin güçlü kaldığını ve önemli bir ayı piyasası sırasında uzayda kuruyabileceğine dair bazı korkuları yatıştırdığını belirtiyor.

Firma ayrıca, Ethereum’un 4.000 doların üstünden 2.000 doların altına düşmesine rağmen “uzun vadeli ETH sahiplerinin güçlü iradeli göründüğünü” belirtiyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu