Benjamin Cowen’a Göre Bitcoin, Ayı Piyasasından Nasıl Çıkabilir

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin boğalarının dikkatini çeken bir düşüş göstergesine ağırlık veriyor.

Yeni bir strateji oturumunda Cowen, “ölüm çaprazına” veya BTC’nin 50 günlük hareketli ortalamasının 200 günlük hareketli ortalamanın altına geçişine bakıyor. Bu olay genellikle birçok yatırımcı tarafından düşüş göstergesi olarak görülmektedir.

Geniş çapta takip edilen analist, yeni bir YouTube videosunda takipçilerine, hareketli ortalamaların bize zaten bildiğimizi söyleyen gecikmeli göstergeler olduğunu hatırlatıyor.

“Son zamanlarda işlerin düşüşe geçtiğinin söylenmesi gerekiyor mu? Hayır, asla öyle düşünülmemesi lazım.”

Daha önce Bitcoin için boğa döngülerini uzatma fikrini ortaya koyan Cowen, amiral gemisi kripto varlığı için uzun bir konsolidasyon ve aralık döneminin olduğunu söylüyor. Analist, BTC’nin 100.000 dolara gideceğine inandığını, ancak bu fiyat hedefine ulaşmak için birçok kişinin tahmin ettiğinden daha fazla zamana ihtiyaç olduğunu iddia ediyor.

“Bitcoin’in birçok kez tartıştığımız gibi, çoğu tahminden çok daha uzun bir döngüde olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyleyebilirim. Bu nedenle, konsolidasyon dönemlerinde, çoğu insan muhtemelen 14.000 dolara taşındıktan sonra 2019’da yarım yıl konsolidasyon için harcadığımız şekilde hafife alacaktır. Bunun sahte bir boğa koşusu olduğunu iddia edebilirsiniz, ancak yine de yükselmeden önce konsolidasyon için biraz zaman harcadık.”

Cowen, artık ölüm çaprazının neredeyse tamamlandığını, Bitcoin boğalarının sabırsızlıkla bekleyebileceği olumlu bir şeyin potansiyel bir “altın çapraz” veya 50 günlük hareketli ortalamanın 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerine çıkması olduğunu söylüyor. Birçok yatırımcı tarafından oldukça yükseliş sinyali olarak görülüyor.

“Ölüm haçıyla ilgili güzel bir şey, belki de dört gözle bekleyebileceğiniz bir sonraki şeyin gelecekteki bir altın haç olmasıdır. Şimdi, ne kadar süreceğini bilmiyorum. Tarihsel olarak konuşursak, en azından son yıllarda, 20 haftalık (hareketli ortalamanın) üzerine çıkmamızın altı ay sürebileceğini ve ardından bunu destek olarak tutabileceğimizi biliyoruz.”

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu