Hukuk Uzmanı, Ripple Davasının Ne Zaman Sonuçlanabileceğini Açıkladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Kripto hukuk uzmanı ve Ripple destekçisi Jeremy Hogan, San Francisco merkezli ödeme şirketinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile açtığı davanın ne zaman sonuçlanabileceğini açıkladı.

Hogan, YouTube kanalında yayınladığı yeni bir videoda, Ripple ile SEC arasında bir anlaşmanın, her iki tarafın da ilgili bilgi ve kanıtları sunduğu bir davanın duruşma öncesi aşaması olan keşif aşamasından sonra gerçekleşmesinin muhtemel olduğunu söylüyor.

Hogan, keşif aşamasının ne zaman sonuçlanacağını ve dolayısıyla Ripple ile SEC arasında ne zaman bir anlaşmaya varılabileceği hakkındaki tahminlerinde şu ifadeleri kullandı.

“Keşif kapanana kadar hiçbir anlaşma olmayacak. O zamandan önce halledilebilir mi? Evet, sadece bunun olası olduğunu düşünmüyorum. Dolayısıyla herhangi bir anlaşmanın, en azından gerçeklerin keşfinden sonra olması muhtemeldir ve bu, şu anda Eylül başı ve daha da büyük olasılıkla 16 Ekim’den sonra olacaktır. Ve eğer çözülmezse, o zaman iki ana konunun Yargıç Torres tarafından özet karar olarak kararlaştırılacağına inanıyorum.

Özet karar kuralına kısaca bakarsanız, orada özet karar için önergelerin keşif kapanışından sonraki 30 gün içinde yapılması gerektiğini görebilirsiniz. Bu, tüm keşiflerin kapanmasından en geç 30 gün sonra, özet yargı için hareket eden tarafları ortaya koyuyor ve bu bizim için 16 Kasım anlamına gelmektedir.”

Hukuk Uzmanı Hogan: “Ripple Davası, 2022 Yılına Kadarda Uzayabilir”

Dava çözülmezse, Hogan, davayı Kasım ayının ötesine ve 2022’ye kadar uzatarak, özet karar hareketine bir dizi ileri geri yanıt öngörüyor.

“2022’nin başına, belki de Ocak ayına kadar davanın özet kararla karara bağlandığını görmüyorum.”

Avukat, SEC’in davayı sonuçlandırmak için büyük olasılıkla acele etmediğini ve en üst düzey düzenleyiciye keşif sürecine başarılı bir şekilde iki aylık bir uzatma verildiğini belirtti.

“SEC’in bu davada acele etmesi için bir neden göremiyorum. Zaman geçtikçe, SEC’in uzlaşma pozisyonu daha iyi çünkü Ripple için daha fazla acı var. Müşterilerimin çoğu büyük sigorta şirketleriyle mücadele ettiğinden ve müşterilerimi zamanla öldürmekten daha çok sevdikleri bir şey olmadığı için şirketimde bunu her gün görüyorum. Bu çok yaygın bir taktik.”

Geçen hafta Ripple, Yargıç Sarah Netburn’ün SEC’in Ripple’ın geçmiş lobicilik çabalarıyla ilgili belgelere erişimini reddettiği SEC ile savaşında küçük bir zafer gördü.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu