Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Kripto Para Kullanıcılarını Uyardı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Türkiye’de önemli ölçüde ilgi sağlayan kripto paralar ile ilgili kullanıcıların, bilinçli bir şekilde kullanmalarının önemini vurguladılar.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Kripto varlık alım-satım platformlarına yönelik uyarılar” başlığı adı altında yapılan paylaşımda, yatırımcıların kripto paralarla yaptıkları işlemlerde dikkat edilmesi gereken bazı noktaları sırasıyla paylaşıldı.

İlginizi Çekebilir

Kripto Paraları Güvenli Saklama Yöntemleri

Kullanıcılar, kripto para varlıklarını sıcak veya soğuk cüzdan olarak adlandırılan farklı türlerdeki cüzdanlarda saklıyorlar. Sıcak cüzdanlar, kripto parayı internete bağlı şekilde, donanıma gerek olmadan korurken; soğuk cüzdanlar, bilgisayardan ve internetten bağımsız şekilde saklanabiliyor.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ise bu sıcak veya soğuk cüzdanların belirli bir standarda göre kontrol edilmediğini vurgulayarak, “Gerçek paraları saklamak için sıcak ve soğuk cüzdanlar değil, ülkelerin güvenli kabul ettikleri resmi banka hesapları kullanılmalıdır.” ifadelerine yer verildi.

Yatırımcıların, Borsa Seçiminde Mutlaka Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin paylaşımında, yatırımcıların herhangi bir kripto paraya yatırım yapmadan önce o kripto paranın whitepaperının incelenmesi gerektiğini vurguladı. Whitepaperlar üzerinde, o borsa veya projenin temelinde yatan teknolojinin nasıl çalıştığını ve geleceğine dair bilgiler yer almaktadır.

Dijital Dönüşüm Ofisi’nin bir diğer konuyu ele aldığı nokta ise siber güvenlik oldu. Yatırımcıların, “kişisel verilerin ifşası ya da platformdaki varlıkların çalınması gibi” konularda dikkatli olmaları konusunda da uyarılarda bulunuldu. Kripto para borsasında alım-satım yapacakların, ilgili borsada dikkat etmesi gereken şeyler şöyle sıralandı:

  • Alım-satım platformunun internet trafiği,
  • Ortalama nakit bulundurma ve işlem hacmi,
  • Borsa tarafından bildirilen hacmin, kullanıcıları tarafından doğruluğuna duyulan güven

Dijital Dönüşüm Ofisi, tüm bu faktörler doğrultusunda “Borsa skoru yüksek olan platformlar kullanılmalıdır.” açıklamasında bulundu.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

  1. sana ve bankalarına kim güvenir be soğuk cüzdandan şaşmayın. Bankaları hortumlayacaklar. Dikkat edin. Bankalarda nakit tutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu