Weiss Ratings’e Göre Bu 5 Altcoin Ethereum’dan Daha Üstün

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Deneyimli bir finansal derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings’e göre, 5 altcoin projesi, Ethereum’dan teknolojik olarak daha gelişmiş durumda olduğunu belirtti.

Weiss Ratings’in en son güncellemesi Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Tezos (XTZ), Cosmos (ATOM) ve Fantom’un (FTM) “mükemmel” teknoloji derecelerine sahip olduğunu gösteriyor.

İlginizi Çekebilir

Ethereum (ETH), Holo (HOT), Iota (IOTA), Grin (GRIN), Bitshares (BTS), Algorand (ALGO) ve Nexus (NXS) ile birlikte “iyi” bir derece ile geride kalıyor.

Weiss Ratings, her kripto varlığını teknoloji, benimseme, yatırım riski ve piyasa momentumu gibi kategorilerde sıralarken binlerce veri noktasını ölçen benzersiz bir model kullandığını söylüyor.

Şirketin genel kripto derecelendirmesine gelince, Ethereum (ETH) “A-” sıralamasıyla pazarın lideri, ardından “B” derecesi ile Bitcoin (BTC) geliyor. Stellar (XLM) ve Cardano (ADA), sektör liderlerini “B-” derecesi ile takip ediyor.

Marija Matic: “Bitcoin, %15’lik Kazanç Elde Ediyor”

Derecelendirme kuruluşu ayrıca piyasayı bir bütün olarak analiz ediyor. Yeni bir blog yazısında, analist Marija Matic, El Salvador’un Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul etmek için anıtsal tasarısının geçmesinin ardından kripto piyasasına bakışını paylaşıyor.

“Bitcoin, El Salvador’dan gelen yükseliş haberlerinin ardından hala yaklaşık %15’lik kazanç elde ediyor.

Henüz ormandan çıkmamış olsak da, Bitcoin’in vadeli işlem açık faizi büyüyor ve Haziran ayında vadeli işlem açık faizi yaklaşık %20 arttış gösterdi. Bu, yatırımcıların daha fazla yükselişe geçtiğini gösteriyor.”

Temellerin değişmediğini vurguluyor, ancak boğaların henüz ormandan çıkmadığı konusunda da uyarıyor.

“Nötr fonlama oranları, artan açık faiz ve kaldıraç ticareti, düşüş eğiliminin tersine dönebileceğine dair yükseliş işaretleri var. Ancak işlem hacmi hala düşük ve yatırımcıların ‘korku’ bölgesinden çıkmaları gerekiyor.”

Weiss Ratings, 30 yılı aşkın bir süredir finansal piyasa araştırması ve analizi sağladı ve 2018’in başlarında ilk kripto sıralamasını yayınladı.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu