Analist’e Göre Elon Musk’ın Açıklamaları Bitcoin’in Trendine İşaret Ediyor!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Kripto yatırımcısı ve analisti Alex Krüger, Tesla CEO’su Elon Musk‘ın yakın tarihli bir duyurusunun Bitcoin için büyük bir trend değişikliğine işaret edebileceğini söyledi.

Krüger yeni bir tweet’te, Musk’ın elektrikli otomobil üreticisinin Bitcoin madenciliğinde kullanılan enerjinin en az %50’si “temiz” olduğunda BTC’yi ödeme aracı olarak kabul etmeye başlayabileceği iddiasına bir göz attı.

Krüger’e göre Musk’ın sözleri BTC’deki eğilimin değiştiğine dair bir işaret ve son fiyat çöküşünün yalnızca geçici olduğunun bir göstergesi olabilir.

“BTC’de neden bu kadar yeşil olduğunu merak ediyorsanız, büyük ölçüde yükseliş Elon Musk’ın ifadeleri olmalı. Mayıs ayından bu yana yaşanan düşüşün çoğunun ardındaki nedenin ‘geçici’ nitelikte olduğunu belirtiyor. Bu “trend” değişikliği değilse şaşırırım.”

Kripto analisti, Bitcoin fiyatının muhtemelen yükseliş ivmesi kazanacağına işaret eden diğer işaretlerin, Michael Saylor’un MicroStrategy’sinin 500 milyon dolar değerinde BTC satın alacağını açıklamasını içerdiğini ekliyor.

Krüger’e göre diğer yükseliş faktörleri, piyasalardaki aşırı yüksek düşüş seviyesinin yanı sıra uluslararası zirvesi olan G7 zirvesinden kaynaklanan iyimserliği içerdiğini de belirtiyor.

“Saylor teklifi, hafta sonu boyunca G7’den gelen olumlu hisler ve maksimum düşüş eğilimi ile kendini gösterdi.”

Ancak Krüger, trenddeki beklenen değişimin, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) yükseleceği anlamına gelmediğini söylüyor.

“Bu elbette ATH’lere geri döneceğimiz anlamına gelmiyor, ancak satanların bunu düşünmesine izin verin. Onları FOMO’ya geri getirin.”

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu