Fenomen Analist, Bu Yeni Altcoin Projesi İçin Uyarıda Bulundu!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Popüler kripto para birimi Coin Bureau’nun kurucusu, 400.000.000 dolarlık devasa bir piyasa değeriyle piyasaya yeni çıkan bir altcoini analiz etti ve uyarılarda bulundu.

Coin Bureau’nun Guy adıyla anılan takma adlı sunucusuna göre, ayın başında başlatılan Mina Protokolü (MINA), kripto yatırımcılarının dikkat etmesi gereken bir proje olduğunu dile getiriyor.

İlginizi Çekebilir

Guy, YouTube’da paylaştığı videosunda hafif blok zincirinin uzaydaki en iyi teknolojilerden bazılarına sahip olduğunu söyledi.

MINA coin, diğer blok zincirlerinden farklı olarak, sonsuza kadar sonlu bir boyutta kalmayı, daha fazla veri almadan adapte olmayı ve büyümeyi hedeflediğini söyledi analist.

“Mina Protokolü dünyanın en hafif blok zinciri olabilir, ancak kripto para biriminde sahip olabileceğiniz en ağır teknolojilerden bazılarına sahip. Kafanızı sıfır bilgi kanıtlarına sarmak kolay değil. Ve Mina’nın bunun daha da gelişmiş bir versiyonunu kullanması, onu ortalama bir insanın anlaması için nesnel olarak zor bir proje haline getiriyor. Mina’nın blok zinciri 22 kilobayt boyutundadır çünkü bu sadece tüm blok zincirinin dijital bir anlık görüntüsüdür.”

Guy, Mina’nın nispeten düşük piyasa değerine ve Coinbase Ventures ile olan bağlarına dikkat çekiyor, bu da önde gelen ABD borsasının madeni parayı destekleme ihtimalini artırabilir olmasını sağlıyor.

Guy: “Şu anda Mina çok ölçeklenebilir görünmüyor.”

Mina’nın belirlenmiş boyutu blok zincirini ölçeklenebilir, güvenli ve merkezi olmayan hale getirmeli olsa da Guy, madeni paranın enflasyonist olduğu ve bazı yönlerden Mina’nın ademi merkeziyet bölümünde bazı eksiklikleri olabileceği konusunda uyarılarda bulunuyor.

“Mina’nın blok zincirinin küçük boyutu teorik olarak onu ölçeklenebilir, güvenli ve merkezi olmayan hale getiriyor. Şu anda Mina çok ölçeklenebilir görünmüyor. Çok güvenli görünmüyor ve hatta Mina’nın da o kadar merkezi olmayan olmadığını iddia edebilirsiniz. Bunların hepsi, hangi tanımı kullandığınıza bağlıdır.

Mina, blok üreticilerini Bitcoin madencileriyle ve doğrulayıcılarını Bitcoin düğümleriyle eşitler. Mina’da her ikisinden de bol miktarda bulunduğundan, merkezi değildir. Yine de tek bir sorun var ve o da bunların yanlış denklikler olmasıdır. Mina’nın arşiv düğümleri, Bitcoin madencilerine ve özellikle Bitcoin düğümlerine çok daha benzer, daha da önemlisi Mina’nın birden fazla arşiv düğümü olduğundan emin olsam da, hepsi Mina’nın blok zinciri geçmişini google bulutta depoluyorlarsa, bu tek bir başarısızlık noktasıdır.”

MINA coin, bitcohaber.com olarak bu yazıyı yazdığımız sırada en düşük seviyesi olan 9.09 doların iyi bir seviyesi olan 2.64 dolar civarında işlem görüyordu.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu