Analist Açıkladı: “Bitcoin Çıkarsa, Altcoinler Cehennemi Yaşattıracak”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Fenomen kripto para analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin’in tekrar zemin hazırladığını söyleyerek, diğer altcoinler de cehennemi yaşatabileceğini dile getiriyor.

CoinMarketCap’tan aldığımız verilere göre, hafta başında kısa bir süre Bitcoin 32.000 doların altına düştükten sonra, Bitcoin tekrar değer kazandı ve bitcohaber.com olarak bu yazıyı yazdığımız sırada Bitcoin (BTC) 36.226.87 dolardan işlem görüyordu.

İlginizi Çekebilir

Analist Van de Poppe’a Göre Bitcoin Yükselirse Altcoinler Yatırımcıları Üzülecek

Van de Poppe, 105.000 YouTube takipçisine yeni videosunda, bu yükseliş hareketinin, yatırımcıların daha küçük piyasa değeri varlıklarını Bitcoin ile takas etmesiyle altcoinlerin BTC karşısında göreceli olarak zemin kaybetmesine neden olduğunu söyledi.

Yatırımcı, BTC’nin ivmesini yukarı doğru devam ettirebilmesi için 35.000 doların Bitcoin için tutması için çok kritik bir seviye olduğunu belirtiyor. Bitcoin 39.200-40.800 dolar fiyat bölgesinin üzerine çıkarsa, Van de Poppe yeni bir yükseliş dalgasına başlayacağını düşünüyor. Ancak, önce konsolide olacağını ve 35.000 doları test edeceğini, ardından yükselişine devam edeceğini tahmin ediyor.

Van de Poppe, Ethereum (ETH) ve Cardano’nun (ADA) her ikisinin de BTC’nin fiyat artışının ardından Bitcoin çiftlerinde “sağlıklı bir düzeltme hareketi” yaptığını açıklıyor. Fenomen analist Van de Poppe, en iyi altcoinlerin satılmamasını ve BTC’ye düz bir şekilde girilmemesini söylüyor.

“Altcoinlerin öldüğü anlamına mı geliyor? Bu aşamada altcoinleri Bitcoin ile değiştirmemiz gerektiği anlamına mı geliyor? Hayır, bence yapmamalısın. Ancak şu anda altcoinlerin etkisinin Bitcoin’in biraz ivme kazanmasından kaynaklandığını anlamalısınız. Peki büyük ihtimalle ne olacak? Bitcoin konsolide oluyor, altcoinler geri dönüyor, bazı altcoinler ivmeyi sürdürüyor.”

Bununla birlikte analist, Bitcoin kısa vadede 40.000 dolar seviyesine doğru yükseliş kırılması yaparsa, bunun altcoinler üzerinde göreceli olarak olumsuz bir etkisi olabileceğini belirtiyor.

“Bitcoin 40.000 doların üzerine çıkarsa ve bir mumda 49.000 dolara çıkarsa şaşırmam. Ve eğer bu olursa, altcoinlere acı verecek.

Dolayısıyla, bu menzile bağlı yapının içinde muhtemelen altcoinler Bitcoin ile ilerlemeye başlayacak. Ancak bu yapıdan kopmaya başlamaya hevesli olduğu anda altcoinlerin biraz daha acı çekeceğini düşünüyorum.”

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu