Analist, Bitcoin ve Altcoin’lerde Büyük Değişimler Olduğunu Açıkladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Popüler zincir içi veri analisti William Clemente, Bitcoin ve diğer Altcoin’ler hakkında perde arkasında piyasda değişimler olduğunu söyledi.

Son 24 saat içinde Bitcoin (BTC), bitcohaber.com olarak bu yazıyı yazarken yaklaşık %10 düşüşle 32.793 dolardan işlem gördüğü için zayıflık belirtileri göstermeye devam ediyordu. Ethereum, aynı zaman diliminde değerinin %10,64’ünü kaybettiği için Bitcoin’in liderliğini takip ediyor.

Analist: “Bitcoin ve Kripto Piyasası Zarara Satıyor”

Kripto piyasası herhangi bir yükseliş momentumunu sürdürmek için mücadele ederken, Clemente 99.700 Twitter takipçisine BTC piyasasındaki satıcıların tükenme belirtileri göstermeye başladığını söylüyor.

“İki haftayı aşkın bir süredir piyasa zarara satıyor. Ancak bu süreç neredeyse tamamlanmış gibi görünüyor.”

William Clemente: “Kısa Vadeliler Kaybetmeye Devam Edecek”

Analist, Bitcoin’in Kasım ayından bu yana en yüksek oranda borsalardan çekildiğini ve kısa vadeli sahiplerden yapılan satışların artık uzun vadeli sahipler tarafından emildiğini belirtiyor.

“Kısa vadeli sahipleri satarken (STH) uzun vadeli sahipler (LTH) daha çok kripto biriktiriyor. Ancak işin ilginçleştiği yer şu: geçen ay STH’lerden satış yapmak, LTH’lerden satın almayı dengeledi. Ancak, yedi gün içinde, LTH’lerden satın almak, şimdi STH’lerden satışları dengeliyor.”

Clemente, piyasaya yeni girenler teslim olurken Bitcoin’in konsolidasyona devam etmesini beklediğini de sözlerine ekledi.

“Yeni piyasa katılımcıları hala zararına BTC satıyor, ancak bu kısa vadeli sahipleri artık uzun vadeli sahiplerin satın aldığı oranı geçmiyor. Bu işlemin tamamlanması biraz zaman alacaktır. Şimdilik sabır.”

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu