Peter Brandt: “Bitcoin 20.000 Dolara Düşebilir”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Bitcoin‘in Ocak 2018’deki çöküşünü doğru bir şekilde tahmin eden efsanevi analist Peter Brandt, BTC’nin dibe vurmadan önce değerinin %40’ını kaybetmesinin olasılıklar dahilinde olduğunu söylüyor.

Peter Brandt yeni bir tweet’te 529.000 takipçisine en kötü senaryoda Bitcoin’in 20.000 dolara düştüğünü görebileceğini söyledi.

“Kaybetmeyi göze alabileceğiniz parayla uygun boyutta BTC’ye sahip olma konusunda büyük resim perspektifi. Piyasa 64.700 doları aştı. Piyasa 30.000 dolara kadar düzeltme gerçekleştirdi. Hayal edebileceğim en kötü şey ise Bitcoin 21.000 dolar görmesi olabilir.

Piyasa zaten en kötü durum düşüşünün %80’ine sahipken, biri kaldıraçsız uzun vadelilerden neden kurtulsun?”

Brandt daha önce 20 Mayıs’taki önemli düzeltmeden birkaç hafta önce Bitcoin ve daha geniş kripto piyasası için bir “İsa’ya gel” olayı öngörmüştü.

Brandt, en büyük kripto varlığı üzerinde düşüş eğiliminde görünse de, Bitcoin’in 100.000 dolar veya daha yüksek bir seviyeye ulaşma ihtimalinin şimdi üç yıl öncesine göre daha yüksek olduğuna inandığını dile getiriyor.

“BCL (Bitcoin Live) 2018’in sonlarında başladığında, BTC’nin 100.000 dolar, 1 milyon dolar, her neyse ve %50 sıfır için %50 şansı olduğunu düşündüm. Artık çok daha yapıcıyım. Buna %70-%30 deyin, ancak boğanın işi FOMO alıcılarını sarsmaktır.”

CoinMarketCap’e verilerine göre, bitcohaber.com olarak bu yazıyı yazdığımız sırada Bitcoin son 24 saatte %4,59 düşüşle 36.028 dolardan işlem görüyordu.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

  1. Felaket tellalari piyasanın yönüne göre umut ve faleket senaryoları yazan anlasitler bende tahminde bulunayim btc üç vakte kadar ya 10000 bin direnci kirarsa 100000

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu