Hacker Grubu Anonymous, Elon Musk’ı Tehdit Etti!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Dünya genelinde isim olarak en çok bilinen hacker grubu Anonymous, kripto paralarla ilgili yaptığı manipüleler ile Elon Musk’ı tehdit eden bir mesaj yayınladı.

Elon Musk, bu yıl kripto para piyasasına girerek Bitcoin ve diğer birçok dijital varlığı artırdı. İlk başlarda Bitcoin topluluğunu heycanlandırarak BTC’yi manipüle ederek 50.000 dolar seviyelerine getirmişti.

İlginizi Çekebilir

Elon Musk’ın bunları yapmasının asıl nedeni, SpaceX ve Tesla şirketlerinin değerlerini artırması için yaptığı bilinmektedir.

Bitcoin ile manipüle hareketler yapan Elon Musk, bir başka altcoin’i gözüne kestirdi ve altcoin’i bağırına bastı. Elon Musk’ın bağırına bastığı altcoin olan Dogecoin hakkındaki yorumları ve paylaşımları, DOGE’nin değerinin artmasına sebep oldu ancak, Bitcoin ile ilgili olumsuz yorumları sonrasında Bitcoin’in düşüşüne sebep oldu. Bitcoin’in düşmesiyle birlikte diğer altcoinler de düşüşe geçti ve Elon Musk yatırımcıların hedef tahtası haline geldi.

Yatırımcılar Elon Musk’tan şikayetlerini dile getirse de istediklerine ulaşamadılar. Son olarak ise hacker grubu Anonymous, Elon Musk’ı tehdit içeren bir mesaj yayınlanarak kendisini uyardı.

Anonymous: “Milyonlarca İnsanın Umutlarını Gasp Ettin”

Anonymous’un Elon Musk’ı tehdit içeren mesajı şu şekildedir:

“Twitter’da paylaştığın gönderilerin yorumlarında görüldüğü üzere, kripto para piyasasıyla oynadığın oyunlar milyonlarca hayatı mahvetti. Milyonlarca yatırımcı hayatlarını düzeltmek için kripto para gelirlerine umut bağlamıştı. Çalınmış Güney Afrika topraklarında, ırksal pozitif ayrımcılığa uğradığın zümrüt madenlerinin ortasında doğduğun ve dünyadaki çalışan kesiminin çektiği sıkıntılar hakkında en ufak fikrin olmadığı için bu, senin asla anlayamayacağın bir şey.

Ortamın en akıllısı olduğunu sanabilirsin, ama şimdi kendine denk bir rakip buldun. Biz Anonymous’uz. Biz bir orduyuz. Bizi bekleyin.”

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu