Ripple, SEC Davasından Sonra Halka Açılması Bekleniyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki dava süreci devam ederken, Ripple CEO’sundan açıklama geldi.

Consensus 2021 etkinliği sırasında Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, gerçekleştirdiği bir röportajda kripto borsası Coinbase’nin Nisan ayında Nasdaq’taki başlangıcını takip ettiğini ve Coinbase’yi oldukça övdüğünü dile getirdi.

“Coinbase’e büyük miktarda kredi veriyorum. Amerika Birleşik Devletleri’nde yıllardır kripto para biriminde liderler ve onları çıkarmak bence genel olarak kripto için iyi. Sanırım söylediğim şu: Ripple’ın ilk olmayacağını ve Ripple’ın kesinlikle son olmayacağını biliyorsunuz.”

Ripple, Davadan Sonra Halka Açılması Bekleniyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple’ın ilk halka arz başlatma planını gerçekleştirmeyi düşündüğünü, ancak SEC ile dava bitene kadar bekleyeceklerini söyledi.

“Ripple’ın halka açık bir şirket olma olasılığının bir noktada çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Sanırım bir SEC davasının ortasında, bunu kapatmamız gerektiğini biliyorsunuz ve SEC bir S1’i onaylıyor, siz kapattıktan ve açıklığa kavuştuktan ve uzun zamandır aradığımız düzenleyici kesinliğe sahip olduktan sonra bunu yapmak daha kolay.”

Ocak 2020’de Garlinghouse, Ripple’ın önümüzdeki 12 ay içinde kripto piyasasında halka arz olacağını tahmin ettiğini dile getirerek halka açılma planını iddia etmişti. Aralık ayında ise SEC, Ripple’ın yerel varlığı XRP’nin piyasaya sürüldüğünde kayıtsız bir güvenlik olduğunu ve bugüne kadar bir güvenlik olarak kaldığını iddia ederek, ödeme devine karşı davacı olmuştu.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu