Ak Parti Adında Token Çıkarıldı: AKP Coin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Türk toplumunun kripto paralara olan ilgisi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Bu durumu fırsat bilenler ise kendilerine özgü coin’ler çıkarıyor. Bunlardan bir tanesi de siyasi parti AKP Token’ı oldu.

Herkes tarafından kendisine özgü kripto para çıkarabilmesini sağlayan STC platformu üzerinde yerli siyasi parti olan Ak Parti’nin token’i çıkarıldı. Token’in kısaltılmış adı ise siyasi partinin kısa adı olan AKP olarak isimlendirildi.

İlginizi Çekebilir

Ak Parti (AKP) Coin Çıktı

18 Mayıs tarihinde STC platformu üzerinde oluşturulan AKP Coin’in toplam arz miktarının 202 milyar adet olduğu ve şu anda 132 adreste tutulduğu görüntülenmektedir.

Parti tarafından mı yoksa kişi tarafından mı çıkarıldığı bilinmeyen coin’in, parti adını kullanması üzerine akıllara “yeni bir dolandırıcılık yöntemi mi deneniyor” sorularını getiriyor.

Ak Parti Adında Token Çıkarıldı: AKP Coin
Ak Parti Adında Token Çıkarıldı: AKP Coin

Dolandırıcılar, yatırımcı kişilerin irade zaaflarından faydalanarak, para toplamayı ve farklı vaatler ile kişilerin bütçelerine el koyabiliyorlar. Bunun bir diğer örneği ise geçtiğimiz günlerde görülen Beşiktaş adı altında kullanılan token var. Beşiktaş kulübü, kendilerinin henüz resmi bir kripto para birimlerinin olmadığını duyurdu ve yatırımcıların bu konuda dikkatli olmaları gerektiklerini dile getirdiler.

Ak Parti tarafından henüz resmi bir açıklama gelmedi. Açıklama geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu