BtcTurk Veri İddialarına İlişkin Açıklama Yaptı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Yerli kripto para borsası BtcTurk, son günlerde ortaya çıkan veri iddialarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

BtcTurk’ün yaptığı açıklamasında, sisteme kayıtlı kullanıcıların Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) başta olmak üzere veri güvenliklerini koruduklarını ve tüm mevzuat yükümlülüklerine uygun bir biçimde faaliyetlerini gerçekleştirdiklerini kaydetti.

BtcTurk’un Veri İddiaları Hakkında Yaptığı Açıklaması

“Bahse konu iddialarda sunulan örnek verilerin iş ortaklığı içerisinde olduğumuz kurumlar ile KVKK kapsamında yapılan sözleşmelere uygun olarak paylaşılmasından önce, Temmuz 2018 tarihinde sistem dışına çıkarılan veri setlerinden birinin taslak hali (veritabanından alınan ilk hali) olduğu değerlendirilmiştir.

Bahse konu veri setinin depolandığı ortamda oluşan bir güvenlik ihlali neticesinde şirket dışına çıktığı düşünülmektedir.

Bahse konu veri ihlalinde kullanıcılarımızın selfie/özçekim kayırları, bakiye bilgileri, banka hesapları, finansal şifreleri ve nitelikli verileri ile ilgili olarak herhangi bir veri sızıntısının olmadığını önemle bildiririz. Bahse konu veri ihlalinden, ihlale konu Temmuz 2018 tarihinden önce kayıt olmuş 516.954 kullanıcımızın Temmuz 2018 tarihinde güncel olan aşağıdaki verilerinin etkilendiği düşünülmektedir.”

BtcTurk’te kayıtlu Ad Soyad, TC Kimlik Nımarası ve kullanıcı numarası/User ID bilgisi

BtcTurk’te kayıtlı e-posta bilgisi

BtcTurk’te kayıtlı adres bilgisi

BtcTurk’te kayıtlı doğum tarihi

BtcTurk’te kayıtlı cep telefonu numarası

Temmuz 2018 öncesi hesaba en son giriş tarihi

Temmuz 2018 öncesi hesaba en son giriş yapan IP adresi ve

Geri döndürülemez şekilde PBKDF2 algoritması ile maskelenmiş kullanıcı şifreleri.

BtcTurk’un veri iddialarına ilişkin yaptığı açıklamalarında Cumhuriyet Başsavcılığı’na gerekli bildirimlerin yapıldığını da ekledi.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu