200’den Fazla Yerli Kripto Para Başvurusu Yapıldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Ülkemizde Bitcoin ve Altcoin’lere olan ilgi gittikçe artışına devam ediyor. Türk Patent ve Marka Kurumu’na (TPE) 200’den fazla yerli kripto para patenti başvurusunda bulunulduğu ortaya çıktı.

Yerli altcoin’leri çıkartmak isteyenler Türk Patent ve Marka Kurumu’na (TPE) başvuruda bulundular. Sabah gazetesinin yazarlarından Barış Şimşek’in yazdığı habere göre, Türk Patent ve Marka Kurumu’na birbirinden farklı coin için marka başvurusu yapıldığını belirtti.

Yerli Kripto Para Başvuruları Zirve Yaptı

Coin’ler için yapılan başvuruların sayısı, yazım anında 267. Başvuruların ilkinin ise 2012 yılında, “coin” adı için gerçekleştirildiği bildiriliyor.

TPE’ye yapılan marka başvuruları Nisan ayında zirve yaptı. 267 başvurunun 117’si yalnızca 2021’in ilk dört ayında gerçekleştirildi. Başvurusu yapılan coin’lerin arasında “Türkcoin, reiscoin, helalcoin, rabiacoin, emlakcoin, inşaatcoin,” isimli coin’ler yer almaktadır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu