Haftanın Mutlaka Takip Edilmesi Gereken 6 Altcoin’i (10 Mayıs)

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Haftaya Ethereum’un yükselişi ile başlayan yatırımcılar. Dogecoin, SHIBA INU gibi altcoinlerle hareketli günler bekleniyor.

Yeni haftaya Bitcoin 58.000 doların üzerinde başladı ve Ethereum ise 4.100 doların üzerinde haftaya merhaba dedi. Kripto para piyasasının toplam değeri ise geçen haftaya oranla 2.5 trilyon doların üstünde ölçülmektedir.

Sizler için haftanın en önemli olabilecek 6 Altcoin listeledik. Listemiz de coinlerle birlikte neden takip edilmesi gerekli ondan bahsettik.

Bu Hafta Takip Edilecek 6 Altcoin

Ethereum (ETH)

  • Haftanın açılış fiyatı: $4.123 dolar
  • Neden takip edilecek: Ethereum geliştiricileri, Rayonism kapsamında ETH 1 ve ETH 2.0’yi birleştirmek için yaptıkları çalışmaları gösterecekler. Arbitrum, Optimism, zkSync gibi kuruluşlar bunun için 12 Nisan’da başlayan bir hackathon organize etti. 200.000 dolardan fazla ödülün dağıtılacağı hackathon’da katılımcılardan ETH 1 – ETH 2.0 Merge’ü ile sharding kullanımı için projeler hazırlamaları istendi. Ethereum topluluğunun hedefi, 13 Mayıs’tan sonra burada hazırlanmış projelerden de faydalanıp Merge ve Sharding’in yer aldığı testnetleri kurmaya başlamak.

Dash (DASH)

  • Haftanın açılış fiyatı: 424 dolar
  • Neden Takip Edilecek: Bitcoin madencilerine verilen blok ödülü, her 4 yılda bir %50 oranında azalır. Buna benzer bir mekanizma kullanan DASH, bundan farklı olarak her 4 yılda değil yaklaşık her 383 günde bir; %50 oranında değil mevcut ödülün 14’te 1’i (yaklaşık %7,1) kadar azaltmaya gider. Bu yılki azalma, 1.471.680 numaralı blokta gerçekleşecek.

Zilliqa (ZIL)

  • Haftanın açılış fiyatı: 0,249 dolar
  • Neden takip edilecek: 11 Mayıs günü Türkiye saatiyle 07:45’te Zilliqa’daki staking sözleşmesinde güncellemeye gidilecek.

Swipe (SXP)

  • Haftanın açılış fiyatı: 5,11 dolar
  • Neden takip edilecek: Swipe, kendi altyapısı kullanılarak düzenlenecek ilk IDO ile ilgili gerekli bilgileri 12 Mayıs’ta paylaşacağını duyurdu.

Shiba Inu (SHIB)

  • Haftanın açılış fiyatı: 0,00001405 dolar
  • Neden takip edilecek: Kripto borsası Binance, SHIB’i bugün saat 14:00 itibarıyla listeliyor.

**Yukarıda yazılanlar CoinGecko verilerinden alınmış olup, yatırım tavsiyesi niteliğinde değildi.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu