Şaka Değil Gerçek: SpaceX, DOGE-1 Roketi ile DOGE Ay’a Gönderecek!

Elon Musk'ın "DOGE'yi Ay'a göndereceğim" sözü gerçek oluyor. Uzay araştırma şirketi SpaceX, 2022’nin ilk çeyreğinde DOGE-1 görevini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Elon Musk’ın “DOGE’yi Ay’a göndereceğim” sözü gerçek oluyor. Uzay araştırma şirketi SpaceX, 2022’nin ilk çeyreğinde DOGE-1 görevini duyurdu.

Geometric Energy Corporation tarafından yayınlanan basın duyurusuna göre, Elon Musk’ın uzay şirketi SpaceX, DOGE-1 Mission to the Moon isimli görev yapılacağını duyurdu. Bu basın bildirisini ise CNBC’nin yazdığı habere göre SpaceX yetkilileri, doğruluğunu teyit ettiklerini belirtti.

Elon Musk’ın Şirketi SpaceX, DOGE’u Ay’a Gönderiyor

Geometric Energy Corporation tarafından yayınlanan basın duyursunun içerisindeki bilgilere göre, SpaceX’in Falcon 9 roketi, DOGE-1 görevi kapsamında 40 kilogramlık küp uydu taşıyacağını belirtti.

Geometric Energy CEO’su Samuel Reid, DOGE-1 görevi hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Geometric ve SpaceX, bu büyüklükteki bir işlemde DOGE’u kullanarak onun uzay sektöründe bir hesap birimi olarak kullanılabileceğini göstermiş oldu.

Bu Ay görevi, kripto paranın Dünya yörüngesinin ötesinde kullanılabilirliğini gösterecek ve gezegenlerarası ticaretin temellerini atacak.”

Elon Musk’ın SpaceX şirketi ise konu ile ilgili şu tweet’i paylaştı:

Şaka Değil Gerçek: SpaceX, DOGE-1 Roketi ile DOGE Ay'a Gönderecek!
Şaka Değil Gerçek: SpaceX, DOGE-1 Roketi ile DOGE Ay’a Gönderecek!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu