Ripple ve SEC Davasındaki Tartışmalı Karar Açıklandı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

SEC ile Ripple arasında gerçekleşen davada yargıç önümüzdeki günlerde kararın verileceğini açıklamıştı. Tartışma yaratan konu, sonunda açıklığa kavuştu.

Yargıç Sarah Netburn tarafından alınan kararda, bir önceki karar ile benzeri ortaya koyuldu. Buna göre ABD’li düzenleyici SEC, bazı belgeleri sunmakla yükümlendi. Mahkeme tarafından yayınlanan evraklara bakıldığında, Ripple ile SEC arasındaki bu dava SEC lehine sonuçlandığı görülmektedir.

SEC, daha önce yurtdışındaki regülatörler ve borsalarla XRP hakkında iletişime geçmesi nedeniyle tepkilerin odak noktası olmuştu. Mahkeme ise bunun yapılabileceğine karar verdi. Yani bu durum Ripple’ın aleyhine verilen bir karar oldu.

Ripple Bir Konuda Kazanırken, Diğer Konudan Kaybetti

SEC, kurum içindeki konuşmalarla e-posta görüşmelerinin Ripple ve mahkeme ile paylaşılmaması gerektiğini vurguladı. Bu duruma ise Ripple itiraz etti. Alınan kararda ise bu belgeler gizli kalacak, ancak belgeler içerisindeki BTC, XRP ve ETH ile ilgili olanların ibraz edileceği vurgulandı.

Yani olay şu ki; SEC’in daha önce ETH ve BTC hakkında aldığı kararlar ve konuşmalar, mahkemeye delil olarak sunabilecektir. Ripple’ın isteği de bu yöndeydi. SEC daha önce Bitcoin ve Ethereum hakkında Ripple’ın elini kuvvetlendirecek açıklamalarda bulunmuştu.

Avukat James K. Filan’ın dava hakkındaki paylaşımı:

Ripple ve SEC Davasındaki Tartışmalı Karar Açıklandı!
Ripple ve SEC Davasındaki Tartışmalı Karar Açıklandı!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu