BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, MASAK Rehberi Hakkında Açıklama Yaptı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Yerli kripto para borsası BtcTurk’ün CEO’su Özgür Güneri, Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun (MASAK) kripto paralar için hazırladığı rehberi değerlendirdi.

Özgür Güneri: “Rehberde Yazılı Kriterler, BtcTurk’ün Kurulduğu Günden Beri Hayatımızda”

MASAK tarafından hazırlanan rehber de, kripto para borsalarının mutlaka uyması gereken kuralları hakkında konuşan Özgür Güneri şunları kaydetti:

“Türkiye, kripto para bilinirliğinin yüksek olduğu ülkelerden biri. Türk kullanıcıları kripto para alım satımı yapanlar arasında üst sıralarda yer alıyor. Böyle bir piyasada kripto para alım satım platformu işletebilmek için alanında uzman kişilerden oluşan, yazılım, finans, siber güvenlik ve operasyon ekiplerine ve finansal yeterliliğe sahip olmak gerekiyor. Diğer bir önemli konu da suçla mücadele ve kullanıcı varlıklarının korunması. MASAK’ın yayınladığı rehber bu anlamda çok kıymetli.

BtcTurk olarak, 12 yıllık kripto para sektöründe 8 yıldır, 3.5 milyona yaklaşan kullanıcımızın güvenle Bitcoin ve kripto para alım satım işlemleri yapmasına aracılık ediyoruz. MASAK’ın rehberinde yer alan kriter ve uygulamalar bizim kurulduğumuz günden bu yana halihazırda hayatımızda.”

Hem yaşanan olumsuz olaylar hem de rehber hakkında BtcTurk’te nelerin olacağını da söyleyen Güneri, “BtcTurk kullanıcıları için değişen bir şey olmayacak” ifadelerini kullandı.

Özgür Güneri açıklamasının devamında ise şu ifadelere yer verdi:

“BtcTurk, Türkiye’deki kanun ve düzenlemelerle uyumlu hareket eden, Türkiye’de kurulu, İstanbul’da yönetim merkezi olan, 19 milyon TL ödenmiş sermayesi bulunan ve bugün itibarıyla 750 kişinin çalıştığı anonim bir şirket. Bundan dolayı BtcTurk ve BtcTurk kullanıcıları için değişen bir şey söz konusu olmayacak.

Son dönemde sektörde yaşanan bazı talihsiz olaylardan dolayı işlem hacimlerinde kısa süreli düşüşler yaşansa da Bitcoin fiyatının hareketli olduğu dönemlerde hem eski kullanıcılar hem yeni kullanıcılar daha fazla işlem yapma eğilimi gösteriyorlar. Bu süreçte BtcTurk’ün de işlem hacimleri ve kullanıcı sayısı olağan seyrinde devam ediyor. Diğer yandan, tüm paydaşlarla suçları engellemek ve kullanıcılarımızı korumak için sürekli iş birliği içindeyiz. Henüz regüle edilmiş bir sektörde olmamamıza rağmen hem vergi hem de suçla mücadele ve kullanıcı varlıklarının korunması tarafında BtcTurk olarak uluslararası standartlarda bir yapı kurduk.

Uluslararası standartlardaki düzenlemeler tüm paydaşlarımızın hakkını koruyacak ve kripto para sektörünün sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlayacaktır.”

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu