Ripple (XRP) ve SEC Davasının Sonucu Belli Oldu!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Ripple (XRP) ve SEC arasındaki davanın ilk ayrıntıları belli oldu. Yargıç Sarah Netburn, kararı önümüzdeki günlerde belli olacağını açıkladı.

Ripple ve SEC arasındaki dava saat 17:00’da görüldü. Davanın Yargıç’ı Sarah Netburn, Ripple şirketinin ortaklarından ve borsalardan bilgi almak için yabancı düzenleyicilere mutabakat zaptı (MoU) talepleri göndermesine izin verilip verilmeyeceğine önümüzdeki günlerde karar vereceğini açıkladı.

SEC’de kıdemli avukat olan Jorge Tenreiro, MoU’nun zorunlu olmadığını iddia ederek, menkul kıymet ve para akışının herhangi bir ülkenin sınırında bulunmadığını belirterek, “İstedikleri şey, ABD’yi ve SEC’i bu çok taraflı süreçten muaf tutmak. Menkul kıymet ve para akışı bir ülkenin sınırlarında durmuyor. En önemli güçlerimizden biri meslektaşlarımızla yaptığımız iş birliğidir.” ifadelerini kullandı.

SEC, bu bilgilerin özel olmasından dolayı mutabakat zaptının içeriğini açıklama zorunluluğunun olmadığını dile getirdi.

Ripple Haksızlık Karşısında!

Ripple ise SEC’in sanıklardan “haksız avantaj elde etmeye” çalıştığını varsayarak, kurumun “özel keşif yetkilerine” sahip olmadığını belirtti.

Ripple’ın avukatı, SEC hakkında “ABD hükümetinin ağırlığından ve gücünden” yararlanması ile suçladı ve MoU sürecinin zorunlu olduğunu ifade etti. Michael Kellogg, SEC’in bu kuralları uygularken, “argümanını destekleyeceğini düşündüğü verileri elde etmek için” gizlice çalıştığını dile getirdi.

Ripple tarafı yaptığı savunmada, SEC’in yaptığı araştırmaların yabancı mahkemelerin kurallarının dışında olduğunu dile getirmekte ısrarcı tavır sergiledi.

Savunmaya göre Ripple tarafı şu açıklamada bulundu:

“SEC’in yaptığı şey, federal mahkeme kurallarının tamamen dışında. Dışarıdan bize SEC’in onlardan bilgi almaya çalıştığını bilgisi gelene kadar bunu öğrenemedik. Bunu bilselerdi mahkemenin kurallarına uyabilirlerdi.”

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu