BtcTurk CEO’su Özgür Güneri Açıklamalarda Bulundu!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri ve BtcTurk Yönetim Kurulu Üyesi Bora Oruç, Türkiye’de kripto para ile oluşan güvensizlik hakkında basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Thodex’in yüz binlerce yatırımcıyı iflas ettik bahanesi ile dolandırması üzerine, yerli kripto borsaları yatırımcıların güvenini kaybetti. Konuyla ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulunan BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, “Türkiye’de bizim dışımızda da işini gayet düzgün yapmaya çalışan, işinin ehli platformlar var. Şu an itibari ile kullanıcılarımız hem Türk Lirası bakiyelerinin hem de Bitcoin bakiyelerinin tamamını çekmek isterse bir dakika içinde verebiliriz.” şeklinde ifadelere yer verdi.

Özgür Güneri: “2 Milyar Dolar Çok Abartı Bir Rakam”

Özgür Güneri, Thodex olayının ardından ortaya çıkan iddialar arasında 2 milyar doların da kaçırıldığı hakkında da ifadelerde bulundu. Güneri, “BtcTurk’ün işlem hacmi ve rakamlarını düşünecek olursam, bilmek çok güç ama 2 milyar doların çok abartı bir rakam olduğunu düşünüyorum.” ifadelerine yer verdi.

Ayrıca BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, yatırımcıların varlıklarını saklayabilecekleri bir kuruluş kurmaya hazırlandıklarını da açıklayarak, “Türkiye’de uluslararası standartlarda bir saklama kuruluşu kurmak için çalışmalara başladık.” ifadesine yer verdi.

Bora Oruç: “Şeffaf Bir Şekilde Faliyet Yürütüyoruz”

BtcTurk Yönetim Kurulu Üyesi Bora Oruç, kripto para gündemi ve Özgür Güneri’nin bahsettiği soğuk cüzdan ile ilgili şu ifadelere yer verdi:

“BtcTurk olarak hesap verebilir, şeffaf bir şekilde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Uyum ekibimiz var, fraud ekibimiz var, çok ciddi şekilde iç kontrol ekibimiz var.

Regülasyonun çerçevesinin çok karmaşık olmasına gerek yok. Yapılması gerekenler belli. Güçlü kurumların burada olması lazım. Bu prensiplere uygun faaliyet gösterecek platformların nasıl olacağını belirlemek zor değil.”

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu