301% Değer Kazanan NKN Coin Nedir? NKN Coin Nasıl Alınır?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

NKN Coin son 30 günde yüzde 301 oranında değer kazanarak yatırımcıların dikkatini üzerine çekti. Peki NKN Coin Nedir?

NKN Coin Nedir?

NKN veya New Kind of Network, ağ bant genişliğini ve İnternet bağlantısını paylaşmak için halka açık blockchain tabanlı eşler arası Ağlar için açık kaynaklı bir protokoldür. Proje Ocak 2018’de başladı ve Mathematica ve Wolfram | Alpha’nın yaratıcısı Stephen Wolfram ile açık anahtarlı kriptografinin mucidi Whitfield Diffie’yi danışman olarak listeliyor. NKN Mainnet, Temmuz 2019’da piyasaya sürüldü ve 25.000’e kadar tam fikir birliği düğümüne (Bitcoin veya Ethereum’dan daha fazla) sahiptir.

NKN için dikkate değer kullanım durumları şunları içerir:

  • İçerik Dağıtım sistemi (Çinli video devi iQIYI ile sözleşme)
  • Edge computing (China Mobile ile sözleşme)
  • D-chat (güvenli mesajlaşma uygulaması)
  • nShell (güvenli uzak terminal erişimi)

NKN’nin fikir birliği algoritması, basit bir yerel çoğunluk kuralının az sayıda yinelemede sistem düzeyinde yakınsamaya yol açabileceği Hücresel Otomata, Yeni Bir Bilim Türü ve Ising Modeline dayanmaktadır. Tasarım amacı, rastgele sayılarda eşit fikir birliği düğümlerine ölçeklendirmektir.

NKN, merkezi sunucular olmadan doğrudan uçtan uca iletişimi mümkün kılmak için genel anahtarlara dayalı küresel bir adresleme şeması kullanır. Paketlerin yönlendirilmesi, her NKN adresini Akor DHT halkası üzerindeki rastgele ve doğrulanabilir bir konuma eşleyen Akor Dağıtılmış Karma Tablosuna (DHT) dayanır.

NKN Coin Fiyat Analizi ve Yorum

CoinGecko üzerinden alınan verilere göre NKN Coin, 1 yıl içerisinde yüzde 4255, son 30 gün içerisinde ise yüzde 301 oranında değer kazandığını görebiliyoruz. 9 Nisan tarihinde Coinbase Pro üzerinde listelenmeyen başlayan NKN Coin, 10 Nisan tarihinde ATH yaparak 1.42 dolar seviyesine yükseldi.

NKN Coin, bu yazının kaleme alındığı süre itibarıyla 0,675 dolardan işlem görmektedir. 437.658.009 dolar piyasa değeri bulunan NKN Coin’in son 24 saatlik veriye göre ticaret hacmi 299.994.646 dolardır. Ayrıca NKN Coin’in dolaşımdaki arz miktarı ise 650.000.000 / 1.000.000.000 arasındadır.

NKN Coin Nasıl Alınır?

NKN ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar Binance, Huobi Global, Upbit, VCC Exchange ve Coinbase Pro‘dur. Bu kripto para borsaları üzerinden NKN Coin alım satım işlemlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu