Thodex Nedir? Thodex Yatırımcıları Dolandırdı Mı? Neler Oluyor?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Yerli ilk global kripto para borsası olarak bilinen Thodex, yeni ortaklık açıklaması sonrasında yatırımcıların borsa üzerinde 4-5 gün aralığında işlem yapamayacağını duyurdu. Peki Thodex, kullanıcıları dolandırdı mı? Neler oluyor?

Thodex, gün içerisinde yaptığı açıklaması sonrası birçok kaynak tarafından dolandırılma şüphesi ortaya atıldı. Thodex’e erişimi bir türlü sağlayamayan kullanıcılar, yatırım yaptıkları Thodex’ten varlıklarını da banka hesaplarına çekemiyorlar. Yatırımcıların aklında ayı sezonu başladı düşünceleri gidip gelirken, böylesine bir olayın ortaya çıkması sonrası birçok yatırımcıyı tedirgin etti.

Thodex Nedir? Thodex Yatırımcıları Dolandırdı Mı? Neler Oluyor?
Thodex Nedir? Thodex Yatırımcıları Dolandırdı Mı? Neler Oluyor?

Thodex şirketinin yaptığı açıklamasına göre şirketin yaptığı yeni ortaklık tekliflerini olumlu karşıladıkları ve bu süreç içerisinde ise Thodex borsa piyasasını kısa süreliğine durduracaklarını söylediler. Thodex’in bu açıklaması birçok ünlü kripto para traderleri tarafından olumlu bir açıklama olmadığı söylendi. Aksine, durumun bu açıklama ile yatırımcıların yüreğine su serpitse de, yatırımcıların 5 günlük süre zarfında hesaplarına erişemeyeceği herhangi bir risk durumda varlıklarını satamayacağı anlamına da gelmektedir.

Avukatlar Thodex’e Karşı Dava Süreçi Başlattı

Thodex’in kullanıcıları mağdur ettiği iddiaları ortaya çıktıktan sonra ve kullanıcıların hesaplarına erişememe durumundan dolayı bir çok avukatlık bürosu şirkete dava açmış ve Thodex borsasının üst kuruluşu olan Koineks A.Ş. firmasının yetkililerine suç duyurusunda bulunulduğu açıklandı. Suç duyurusunda bulunulmasının yanı sıra yetkililerin yurt dışına çıkış yasağı ve şirket hesaplarına el koyulacağı talep edilmiştir.

[ilgilikarti2 id=”6347″]

Thodex’in CEO’su Yurt Dışına Kaçtı

Avukatların dava sürecinde yetkililerin yurt dışına çıkış yasağı ve şirket hesaplarına el koyulacağı talep edildiği söylense de Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in 20 Nisan 2021 saat 17:57 tarihinde yurt dışına kaçtığı iddiası da ortaya atıldı. Ayrıca Faruk Fatih Özer’in yurt dışına kaçmasıyla birlikte yanında 4.8 milyar Türk Lirası da kaçırdığı söylenmektedir.

Bu iddiayı ise Avukat Oğuz Evren Kılıç, Twitter‘da duyurdu.

Thodex Nedir? Thodex Yatırımcıları Dolandırdı Mı? Neler Oluyor?
Thodex Nedir? Thodex Yatırımcıları Dolandırdı Mı? Neler Oluyor?

Thodex Nedir?

2017 yılında kurulan Thodex, ülkemizin ilk global kripto para borsasıdır. Thodex, Türkiye’nin 4. kripto para borsasıdır. Thodex şirketi 2020 yılı içerisinde Bitcoin ATM’sini oluşturmuş ve globale açmıştı. Thodex 698 Milyon TL hacim ile Coinmarketcap sıralamasında 69.sıradadır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu