Analist Scott Minerd Uyardı: Sert Çöküşler Yaşanabilir!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Guggenheim şirketinin CIO’su olan Scott Minerd, Bitcoin (BTC) ve Altcoinler hakkında önemli açıklamalar ve uyarılarda bulundu.

[quads id=1]

CNN International’a röportaj veren Scott Minerd, kripto para birimlerinin lideri olarak tanımlanan Bitcoin’in çok hızlı yükseldiğini söyledi. Scott Minerd, Bitcoin için çok yakın zaman içinde büyük bir geri çekilme vakası olabileceği konusunda uyarıda bulundu. Scott Minerd, açıklamasında Bitcoin’in önceki boğa piyasasında en yüksek seviyelerinin derin bir geri dönüşü olabileceğini de belirtiyor.

Scott Minerd’ın CNN’e verdiği röportajında şunları söyledi:

[quads id=1]

“400.000 dolarlık tahmini yaptığımda, 10 ila 20 yıllık bir süre boyunca ona bakıyorumdum. Tabii ki piyasa yükseldi. İlk önce 10. 000 dolardan bitcoin almaya bakmaya başladım. Bugün artık nerede olduğumuzu bilmiyorum. O kadar zengin, çok hızlı, belki 50. 000 dolar civarında oldu. ama açıkça gamestop’un (gme) içine girdiği spekülatif balonun ve diğer birkaç hisse senedinin içine kapıldı. Riskten kaçma anı yakaladığımızda, bitcoin’in 20. 000 ila 30. 000 dolar arasında bir yere geri çekildiğini görebiliriz. Parabolik pazarlar sürdürülebilir değil ve bitcoin’in uzun vadeli trendinde kendisinin biraz önüne geçmesinin nedenlerinden biri de bu.”

Scott Minerd, Uzun Vadeli Yatırımcılar Hakkında da Konuştu!

Analist Scott Minerd Uyardı: Sert Çöküşler Yaşanabilir!
Analist Scott Minerd Uyardı: Sert Çöküşler Yaşanabilir!

Scott Minerd’a göre kripto paralarda en büyük düşüş eğilimi gösterirken, Bitcoin borsasına atılmak isteyenler için de bir teselli sunulduğunu söyledi. Scott Minerd, Şubat ayında Bitcoin’in değerinin 60.000 dolardan 10 katı seviyesine çıkacağını belirtmişti. Scott Minerd, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı.

[quads id=1]

“Uzun vadeli yatırımcılar için bunun harika bir giriş noktası olacağını düşünüyorum.”

Minerd, Şubat ayında ise şu sözleri kullanmıştı;

“Bitcoin arzını. Dünyadaki altın arzına ve altın’ın toplam değerine göre düşünürseniz, bitcoin bu tür rakamlara gidecek olsaydı. Bitcoin başına 400. 000 ila 600. 000 dolardan bahsediyor olurdunuz.”

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu