BTT Fiyat Analizi: Hedef 0,012 Dolar (8 Nisan 2021)

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

BitTorrent (BTT), son zamanlarda yaptığı rekor yükselişler ile tüm yatırımcıların dikkatini çekmeyi başarmıştı. Bu yazımızda sizlere BTT’nin analizini yapacağız.

BitTorrent (BTT), geçtiğimiz günlerde rekor seviyelere çıkarak tüm yatırımcıların dikkatini üzerine çekmişti. Daha sonra düzeltmeye uğrayan BTT, 0,0078 dolar seviyelerine kadar düşüş gösterdi. BTT üzerindeki gerçekleşen bu düzeltme 4 saatlik grafiklerde görünen 50-MA hareketli ortalamasında desteklemeyi başardı.

**Bu yazının kaleme alındığı zaman itibarıyla 0.0094 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

Rekor seviyesine ulaşana kadar ciddi artışlar gören varlık yatırımcılar tarafında bir liman olarak görüldü. Bu durum BTT açısından ciddi bir talep ve hacim işlemi manasına geldi ve fiyat artışın süreklilik kazandı. Düzeltme etkisini şimdilik yitirmiş gibi duruyor. Azalan kanal içerisinde düşüş gören varlık artışını sürdürmek için evvela ilk direnci 0,0093 dolardan sıyrılmak istiyor.

BTT Fiyat Analizi: Hedef 0,012 Dolar (8 Nisan 2021)
CoinMarketCap 7 Günlük Veri (2-8 Nisan 2021)

Bu direncin kırılması olası olarak görülmektedir. Çünkü 12 saatlik ve 4 saatlik grafiklere baktığımızda teknikler olumsuz sayılmaz. 12 saatlik grafiklerde MACD sinyal hattının üstünde hala yerini koruduğunu görebiliyoruz. Aşırı satış baskısına düşen Stokastik RSI verilerinde ise bir artış görüyoruz. Bu artış da fiyatı önümüzdeki kapanışlarda aşırı alım sinyaline doğru götürebilir. RSI verilerinde de aynı şekilde düşüş eğilimi görülürken son birkaç günlük hareket nötr 50 üstündeydi. Tekrar yükselişe geçmesi trendi destekleyeceğinin göstergesidir.

Yükselme fırsatı ilk direncin kırılmasıyla hızı artırması beklenmektedir. Bir sonraki direnç seviyeleri arasında 0,0108 dolar ve 25 günlük hareketli ortalama seviyesi 0,0099 dolarda görülecektir. Fiyat bu artışlarla birlikte 0,0118 dolar hedefine doğru ilerlemeyi hedefleyecektir.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu