Ethereum (ETH) Fiyat Analizi (8 Nisan 2021)

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Kripto para sıralamasında #2 olan Ethereum, dolar karşısında 2.000 doların altına düştü.

NewsBTC’den Aayush Jindal’ın teknik analizine göre, Ethereum (ETH) fiyatı şu anda kayıpları konsolide etmektedir. ETH, 2.010 doları düzeltirse yeni yükselişler gösterebilir.

Aayush Jindal’ın Teknik Analizi:

  • Ethereum, düşüşünü 2.050 dolar ve 2.000 dolar destek seviyelerinin altına uzattı.
  • Fiyat şu anda 2.050 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça altında işlem görüyor.
  • Saatlik ETH/USD grafiğinde 2.065 dolar civarında direnç gösteren büyük bir düşüş trendi çizgisi var (Kraken verilerine göre).
  • Parite, 2.010 dolarlık direnç bölgesini temizlerse makul bir artışa başlayabilir.

Ethereum Yükselecek Mi?

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi (8 Nisan 2021)
Ethereum (ETH) Fiyat Analizi (8 Nisan 2021)

Simetrik üçgenin kırılımı ile birlikte alış baskısı arttıran ETH, saatlik grafikte çift tepe formasyonu ile düzeltme hareketini yaptı ancak 1944 seviyesinde oluşturduğu direnç-destek dönüşümünden alış baskısı ile tekrar yükselişe geçen grafik’te 2146 kritik bir direnç olduğunu görüyoruz.

Aynı zamanda yükselişlerde Harmonik Butterfly Pattern seviyesinde oluşturduğu güçlü direnç seviyesi takip edilebilir.

2243 ile 2344 seviyeleri çok güçlü bir direnç bölgesi ve bu seviyeden ciddi bir düzeltme hareketi ile düşüş yaşanabilir. Gerçekleşen düşüşlerde ise takip edilecek 1944 destek seviyesi ile ana destek olarak kabul edebileceğimiz 1740 seviyeleri takip edilmelidir.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu