Bitcoin, Güney Kore Borsalarında 70.000 Doların Üstüne Çıktı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Güney Kore borsalarında bir hayli yükseliş gösteren Bitcoin, 70.000 doların üstüne çıktı.

Bitcoin, bugün sabah saat 05.00 ila 06.00’da Güney Kore’nin en büyük borsası olan Upbit’te 79.422.000 won (71.162 dolar) değerine ulaştı. Coinbase verilerinde ise aynı saat içerisinde Bitcoin, 57,733 dolar seviyelerindeydi.

Bitcoin, Güney Kore Borsalarında 70.000 Doların Üstüne Çıktı!
Bitcoin, Güney Kore Borsalarında 70.000 Doların Üstüne Çıktı!

Bitcoin’in Güney Kore’de Yükselme Sebebi Nedir?

Bitcoin’in Güney Kore borsalarındaki fiyatı, ‘kimchi’ primi sebebiyle 71.000 doların üzerine kadar çıktı. Kimchi primi, geçmişte boğa piyasasının sonunun geldiğinin habercisi olmuştu fakat analistler bu seferkinin farklı olabileceğini düşünüyorlar. Kimchi primi Ocak 2018’de %47, Mayıs 2017’de %63 olarak ölçüldü. Kimchi, bugün son 3 yılın en yüksek seviyesi olan %20’nin üzerini gördü fakat ilerleyen saatlerde yeniden %20’nin altına indi.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu