Ripple (XRP), İlk Yasal SEC Davasını Kazandı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook'ta ve Instagram‘da takip edin veya Telegram kanalımıza katılın!

Ripple ile SEC arasındaki ilk duruşmada, Ripple SEC’e karşı ilk zaferini elde etti.

Ripple bugünkü duruşmada, SEC’e karşı ilk yasal zaferini elde etti. Yargıç Sarah Netburn, Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgelerin üretimini zorunlu kılma talebini kabul etti.

Ripple (XRP) ve SEC arasındaki dava, bugün gerçekleşen duruşma ile devam etti. Hatırlanacağı gibi SEC, Ripple’ı 1.3 milyar dolarlık kayıtsız menkul kıymet satışı ile suçlamış ve şirketin yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen de dahil olmak üzere Ripple’a dava açmıştı.

İlginizi Çekebilir

Dava tarafları arasında, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP üzerinden tartışmalar yaşandı. SEC, Bitcoin ve Ethereum’un XRP’den farklı olduğunu savunurken, Ripple avukatları da Bitcoin ve Ethereum madencilerinin de kar elde ettiğini ve bu sebeple XRP’nin bu iki varlıktan farkı olmadığını dile getirdi. Ripple avukatları ayrıca, 1934 yılı yasalarının, günümüz için geçerli olamayacağını savundu.

[ilgilikarti2 id=”6097″]

Ripple avukatları, savunmalarında XRP’nin belirli ölçütlerde Bitcoin ve Ethereum ile karşılaştırılabileceğini dile getirdi. Ek olarak SEC’in, XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı konusunda hiçbir adım atmadığını belirtirken, Bitcoin ve Ethereum’un neden menkul kıymet olarak görülmediğinin soru işareti olduğu ifade edildi.

Savunmada önemli bir konuya da vurgu yapıldı. Ripple, XRP’nin neden 8 senedir menkul kıymet olduğunun belirtilmediği sorusunu yöneltti. Şirket avukatlarına göre SEC, bu konu da oldukça geç kalmış bir hamleye imza attı.

Yargıçtan Kritik Karar

Yargıç Yargıç Sarah Netburn, Ripple‘ın bugünkü seminerde Bitcoin ve Ethereum ile alakalı belgelerin üretimini mecburi kılma talebini kabul ederek Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bir darbe indirdi.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcohaber.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcohaber.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Bitcohaber.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bitcohaber.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Bitcohaber.com’un haber içerikleri kaynak gösterilip, link verilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu